03.02.2023, Cuma
0 °C / 6 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. KORONAVİRÜS
  6. /
  7. Covid-19’dan hayatını kaybeden Prof Dr Pekcan’ın...

Covid-19’dan hayatını kaybeden Prof Dr Pekcan’ın cenazesi toprağa verildi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 2 Aralık 2022 Cuma - 22:11Güncelleme: 2 Aralık 2022 Cuma - 22:26
Covid-19’dan hayatını kaybeden Prof Dr Pekcan’ın cenazesi toprağa verildi

İstanbul'da covid-19 tedavisi gördüğü sırada 62 yaşında hayatını kaybeden Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sibel Pekcan'ın cenazesi, Denizli'de toprağa verildi.

• PAÜ Öğretim Üyesi Prof Dr Pekcan hayatını kaybetti

Görev yaptığı Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde geçen yıl ocak ayında covid-19’a yakalanan Prof Dr Sibel Pekcan, tedavisi kapsamında bir süre sonra İstanbul Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Burada akciğer nakli olmasına rağmen durumu kötüleşen Pekcan, yaşam mücadelesini kaybetti.

Yakınları tarafından Denizli’ye getirilen Pekcan’ın cenazesi, Merkezefendi ilçesi Üçler Mahallesi’ndeki Hilal Camisi’nde kılınan cenaze namazın ardından Çakmak Mezarlığında toprağa verildi.

Haberin DevamıReklam

Pekcan’ın oğlu Doğuşcan Özkurt, gazetecilere, annesinin çok mücadele etmesine rağmen Kovid-19’a yenik düştüğünü söyledi.

Özkurt, annesini kaybettiği için üzgün olduğunu belirterek, “Kelimenin düğümlendiği yer, insan çok fazla bir şey söyleyemiyor. Annem kendi alanında olan bir hastalığa yenildi. Çok mücadele etti ama yenildi. Annem çok iyi bir insandı, hastalarıyla ilişkileri de oldukça iyiydi” dedi.

Prof. Dr. Pekcan, 2021’de yoğun bakımda tedavi gördüğü dönemde, hastalığı öncesi pandemide gösterdiği mücadele dolayısıyla 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Pamukkale Üniversitesi tarafından yılın doktoru seçilmişti.

DENİZLİ (AA)