27.02.2021, Cumartesi
6 °C / 20 °C Denizli Hava Durumu

Öğretmenlere Covid-19 aşısı uygulanmasına başlandı

Haber Merkezi - 24 Şubat 2021 Çarşamba - 10:57 Öğretmenlere Covid-19 aşısı uygulanmasına başlandı

Öğretmenlerin covid-19 aşısına başlandı. Denizli’de 197 okulda görev yapan 14 bin 834 öğretmenin aşısı bir program dahilinde gerçekleştirilecek.

A- A+

Covid-19 aşısının ilk dozunu olan Milli Eğitim Bakanı Selçuk, öğretmenlerin sağlık kuruluşlarında aşılarını yaptırabileceklerini bildirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Çorum’da öğretmenlere aşı uygulaması programına katıldı. Burada Kovid-19 aşısının ilk dozunu olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin sağlık kuruluşlarında aşılarını yaptırabileceklerini açıkladı.

Aşı tedarik sürecine bağlı olarak Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili planlamayı yaptığına işaret eden Selçuk, “Biz kendilerine 1 milyon 259 bin okul çalışanımızın listesini geçtiğimiz haftalarda iletmiştik. Tüm vatandaşlarımız gibi e-nabızda ya da 2023’e kısa mesaj göndererek kendilerine nasıl sıra geldiği konusunda bilgi alabilirler. Daha sonra da yine istedikleri şekilde randevu sistemi oluşuyor ve oraya bağlı olarak aşılarının ilk dozunu yaptırabilecekler. İkinci doz için de aynı şekilde bir uygulama söz konusu olacak” dedi.