23.03.2023, Perşembe
10 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. KORONAVİRÜS
  6. /
  7. Sağlık Bakanı Koca’dan maske açıklaması

Sağlık Bakanı Koca’dan maske açıklaması

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 17 Şubat 2022 Perşembe - 11:32Güncelleme: 17 Şubat 2022 Perşembe - 11:37
Sağlık Bakanı Koca’dan maske açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, covid-19 salgınıyla mücadelede en önemli uygulamalardan olan maske konusunda açıklamada bulundu. Koca, “Maskelerin ne zaman çıkacağı konusu da dahil olmak üzere bundan sonra neler yapılacağını net bir şekilde ifade edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Coronavirüs salgınıyla birlikte uygulamaya konulan maske takma zorunluluğunda yeni bir döneme geçileceğinin işaretleri geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, covid-19 önlemleriyle ilgili yeni uygulamalar için önümüzdeki haftayı işaret etti.

Koca, 23 veya 24 Şubat’ta basın toplantısı düzenleyeceğini belirterek, bu toplantıda salgınla mücadelede gelinen noktayı ve bundan sonra yapılacakları açıklayacaklarını belirtti. Koca, “Maskelerin ne zaman çıkacağı konusu da dahil olmak üzere, bundan sonra neler yapılacağını net bir şekilde ifade edeceğiz” dedi.

Haberin DevamıReklam

Omicron varyantına bağlı vaka sayılarının önümüzdeki haftadan itibaren düşüşe geçeceğini kaydeden Koca, hastaneye yatışların yüzde 28-30, yoğun bakıma yatışların yüzde 15 azaldığını sözlerine ekledi.