05.07.2022, Salı
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. KORONAVİRÜS
  6. /
  7. Coronavirüs vaka sayısı patladı, kent kırmızıya...

Coronavirüs vaka sayısı patladı, kent kırmızıya boyandı

Haber Merkezi - 15 Şubat 2022 Salı - 15:51 Coronavirüs vaka sayısı patladı, kent kırmızıya boyandı

Denizli’de covid-19 vaka sayısı 100 binde 832,15’e yükselirken, HES yoğunluk haritasında kent merkezinin kırmızıya boyandığı görüldü.

A- A+

Sağlık Bakanlığı, 29 Ocak-4 Şubat tarihleri arasında Denizli’deki vaka sayısını 100 binde 832,15 olarak açıkladı. Bu da testi pozitif çıkan hasta sayısının 8 bin 746 olduğunu ortaya koydu. Bu rakamlar, salgının başladığı Mart-2020’den bu yana görülen en yüksek rakamlar oldu.

KENTİN RENGİ KIRMIZI OLDU

Hayat Eve Sığır (HES) yoğunluk haritası da artan vaka sayısına bağlı olarak kırmızıya boyandı. Kent merkezine daha uzak olan mahallelerde ise vakaların düşük olduğu gözlemlendi.

MERKEZEFENDİ’DE HANGİ MAHALLELERDE YOĞUN?

Haberin DevamıReklam

HES yoğunluk haritasına bakıldığında, Merkezefendi ilçesinin Akkonak, Saraylar, Merkezefendi, Muratdede, Karaman, Sırakapılar, Değirmenönü, Altıntop, Gümüşçay, Alpaslan, Mehmet Akif Ersoy, Şemikler, Karahasanlı, 1200 Evler, Çakmak, Başkarcı, Yenişehir, Yenişafak, Selçukbey, Gerzele, Servergazi, Sümer, Adalet ve Bahçelievler, coronavirüs vakalarının yoğunlaştığı mahalleler.

PAMUKKALE’DE BU MAHALLELERE DİKKAT!

Pamukkale ilçesinde ise Kuşpınar, Mehmetçik, Atalar, Siteler, Kınıklı, İncilipınar, Asmalıevler, Zeytinköy, Zümrütevler, Bağbaşı, Tekkeköy, Cumhuriyet, Fatih, Pelitlibağ, Hacıkaplanlar, 15 Mayıs, Topraklık, Fesleğen, Dokuzkavaklar, Anafartalar, Deliktaş, Karşıyaka, Kayıhan, İstiklal ve İncilipınar, vakaların yoğun görüldüğü mahalleler olarak dikkati çekiyor.