21.09.2021, Salı
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. KORONAVİRÜS
  6. /
  7. Coronavirüs nedeniyle yoğun bakımlar doldu, ek...

Coronavirüs nedeniyle yoğun bakımlar doldu, ek yataklar hazırlandı

Haber Merkezi - 30 Ağustos 2021 Pazartesi - 20:07 Coronavirüs nedeniyle yoğun bakımlar doldu, ek yataklar hazırlandı

Denizli’de, coronavirüs vaka sayısında tehlikeli artış devam ediyor. İl Sağlık Müdürü Dr Berna Öztürk, hastanelerin yoğun bakımlarının dolduğunu ve ek yataklar hazırlandığını açıkladı.

A- A+

Aşı tablosunda Denizli mavi renk ile düşük riskli iller arasında gösteriliyor. Ne var ki aşı tablosundaki iyimser tablo, covid-19’lu hasta sayısıyla uyuşmuyor. İldeki hasta sayısı son dönemde hızlı artış gösterirken, ihtiyacı karşılamak için ek yatakların hazırlandığı belirtildi.

TİN: TEDBİRLERİ BİRAZ İHMAL EDİYORUZ

Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Kin, konuyla ilgili sosyal medya hesabından “Salgın varlığını hissettirmeye, aramızda dolaşmaya devam ediyor. Denizli’mizde vaka sayısı az da olsa artıyor. Sanırım tedbirleri biraz ihmal ediyoruz. Az daha gayret. Vefat haberleri canımızı yakmasın. Aşımızı olalım. Tedbirlere uyalım. Sağlıklı, mutlu güzel günlere kavuşalım” paylaşımını yaptı.

ÖZTÜRK’TEN “YOĞUN BAKIMLARIMIZ DOLDU” YANITI

Haberin DevamıReklam

Tin’in bu paylaşımına Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk “Sn Vekilim, uyarınız için çok teşekkür ederiz. Maalesef bir yandan aşılama çalışmalarımız devam ederken, bir yandan maske, mesafe, temizlik kurallarındaki gevşeme ile beraber hasta sayılarımız artıyor. Biz sağlık çalışanlarını yatan hasta sayısındaki artış üzerken bir yandan da ilimizde Covid için ayırdığımız yoğun bakımlarımız hızla doldu, dün itibari ile covid için ek 15 yoğun bakım yatağı daha hazırladık, özellikle aşısız ya da eksik aşılı hastalarımızda hastalık ağır seyrediyor. Bir kez daha duyarlılığınız için teşekkür ederken, sağlık çalışanlarının mesajını Denizlili vatandaşlarımıza iletmek istiyorum. Aşısını yaptırmamış tüm vatandaşlarımız hızla aşılanmaya davet ediyoruz, Covid bitti diyene kadar maske hayatımızın bir parçası lütfen tedbiri elden bırakmayın, kaybettiğimiz hastalarımız ve yoğun bakımlarımızdaki hastalarımız canımızı yakıyor, yüzümüzdeki gülümsemeyi soldurmayın, sağlıklı bir Denizli sizlerin desteği ile mümkün kalın sağlıcakla” yanıtını verdi.