22.01.2021, Cuma
0 °C / 10 °C Denizli Hava Durumu

Denizli’ye COVID-19 aşısı ne zaman gelecek, önce kimlere aşı yapılacak belli oldu

Engin ÜNAL / D20HABER - 7 Ocak 2021 Perşembe - 22:01 Denizli’ye COVID-19 aşısı ne zaman gelecek, önce kimlere aşı yapılacak belli oldu

“Denizli’ye COVID-19 aşısı ne zaman gelecek?” sorusu yanıt buldu. D20HABER.COM’un ulaştığı bilgiye göre, aşı önümüzdeki hafta başında Denizli’ye ulaşacak ve öncelikle tüm sağlık personeline aşı yapılacak.

A- A+

Çin’den ithal edilen COVID-19 aşısı CoronaVac, önümüzdeki hafta başında Sağlık Bakanlığının hazırladığı planlamaya uygun olarak tüm illere dağıtılacak. Dağıtımla birlikte de hızla aşı uygulamasına geçilecek. Aşı çalışması için tüm sağlık kurumlarında hazırlıkların devam ettiği bildirildi.

13 BİN 700 SAĞLIK PERSONELİ AŞILANACAK

Coronavirüs salgınında cephenin ön safında yer alan sağlık personeli, COVID-19 aşısında önceliği alacak. Kamu, özel ve üniversite hastaneleri ile aile sağlığı ve ve toplum sağlığı merkezlerinde görevli 13 bin 700 sağlık personeli bir program dahilinde COVID-19 aşısı olacak.

AŞI NE ZAMAN YAPILACAK

COVID-19 aşısı ile ilgili programın Denizli İl Sağlık Müdürlüğünce hazırlanacağı, aşı uygulamasına ise hafta ortasından itibaren geçilmesinin beklendiği öğrenildi. İldeki sağlık personelinin tamamına aşı yapılmasından sonra, vatandaşlar için risk gruplarına göre bir aşı programı hazırlanacak.