14.06.2021, Pazartesi
18 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. KORONAVİRÜS
  6. /
  7. BioNTech aşısı yapılmasına Aile Sağlığı Merkezlerinde...

BioNTech aşısı yapılmasına Aile Sağlığı Merkezlerinde de başladı

Haber Merkezi - 9 Haziran 2021 Çarşamba - 18:32 BioNTech aşısı yapılmasına Aile Sağlığı Merkezlerinde de başladı

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Aile Sağlığı Merkezlerinde de BioNTech aşı uygulamasının başladığını bildirdi.

A- A+

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, BioNTech aşısının il merkezi ve ilçelerdeki devlet hastanelerinin yanı sıra Aile Sağlığı Merkezlerinde de yapılmaya başlandığını, vatandaşların buralardan randevularını alıp aşılarını yaptırabileceğini belirtti. Öztürk, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Sağlık Bakanlığımızın belirlediği gruplamalar baz alınarak, sistemli şekilde İlimizde aşı çalışmaları devam ediyor. Bugüne kadar Denizli’de bir ve ikinci doz olmak üzere yaklaşık 456 bin aşı yapıldı. Bu rakamların önümüzdeki günlerde katlanarak artacağını düşünüyoruz. Çünkü Sinovac aşısının yanında artık BioNTech aşısı da ilimizde hem hastanelerimizde hem de Aile Sağlığı Merkezlerimizde uygulanabilmekte.

Denizli Devlet Hastanesi, Servergazi Devlet Hastanesi, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi, Çivril Şehit Hilmi Öz Devlet Hastanesi, Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Tavas Devlet Hastanesi, Acıpayam Devlet Hastanesi, Çal Devlet Hastanesi Çameli Devlet Hastanesi, Honaz Devlet Hastanesi, Kale Devlet Hastanesi ile Çardak, Güney, Serinhisar Entegre Devlet Hastanelerinde uygulanmakta olan BioNTech aşısı; bu haftadan itibaren merkez ve ilçelerimizde bünyesinde 4 ve üzeri aile hekimi bulunan Aile Sağlığı Merkezlerimizde de yapılabilmektedir. Vatandaşlarımızı Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden veya 182’den kendilerine en yakın sağlık tesisine randevu alarak aşılarını yaptırmaya bekliyoruz.”

AŞI İKNA TİMLERİ VATANDAŞLARI BİLGİLENDİRİLİYOR

Öte yandan, daha çok kişinin aşı olmasını sağlamak üzere “aşı ikna timleri” oluşturuldu. Öztürk, aşı ikna timlerinin sırası geldiği halde yeterli bilgiye sahip olmadığı için aşıdan çekinen vatandaşlara ek tek ulaştığını, aşıya nasıl ulaşacağını bilemeyenlerin de bilgilendirildiğini kaydetti.