27.02.2021, Cumartesi
6 °C / 20 °C Denizli Hava Durumu

Denizli’de 3 kişide daha mutasyonlu coronavirüs görüldü

Engin ÜNAL / D20HABER - 18 Şubat 2021 Perşembe - 20:15 Denizli’de 3 kişide daha mutasyonlu coronavirüs görüldü

Denizli’de coronavirüs vaka sayısı son ayların en düşük seviyesine gerilerken, İngiltere kaynaklı olduğu bildirilen mutasyonlu virüse yakalanan hasta sayısı arttı. Daha önce tanı konulan 5 kişiye ilave olarak 3 kişide daha mutasyonlu virüse rastlandı.

A- A+

“Bir organizmanın veya virüsün genetik materyalinde meydana gelen kalıcı değişiklik” olarak adlandırılan mutasyonlu virüse yakalanan hasta sayısı ülke genelinde artmaya devam ediyor. Mutasyonlu virüsün görüldüğü illerden olan Denizli’de de yeni tanılar konuldu.

Alınan bilgiye göre, gittikleri hastanede test uygulanan ve sonuçları pozitif çıkan 3 kişiye mutasyonlu coronavirüs tanısı konuldu. Testleri pozitif çıkan hastalar hastanede tedaviye alındı.

PAÜ’DE TEDAVİYE ALINAN 5 MUTASYONLU HASTA TABURCU OLDU

Denizli’de daha önce de 5 kişiye mutasyonlu virüs tanısı konulmuştu. Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde tedaviye alınan hastaların 10 günlük karantina sürecini tamamlayıp taburcu edildikleri öğrenildi.

60 YAŞ VE ÜZERİNDE DAHA ÖLÜMCÜL

B117 olarak bilinen mutasyonlu virüsün yüzde 70 daha hızlı yayıldığı, 60 yaş ve üzerindekilerde yüzde 30-40 daha ölümcül olduğu belirtiliyor.