20.09.2021, Pazartesi
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. KORONAVİRÜS
  6. /
  7. Vali Atik: Yoğun bakımdaki aşısız hasta...

Vali Atik: Yoğun bakımdaki aşısız hasta sayısı artışta

Haber Merkezi - 21 Ağustos 2021 Cumartesi - 12:58 Vali Atik: Yoğun bakımdaki aşısız hasta sayısı artışta

Vali Ali Fuat Atik, Denizli’de yoğun bakım ünitelerinde aşısız veya aşısı tamamlanmamış hasta sayısında artış olduğuna dikkat çekerek, aşı çağrısını yineledi.

A- A+

Denizli, yüzde 79 aşı oranıyla “düşük riskli” iller arasında yer alsa da son haftalarda coronavirüs vaka sayılarında tehlikeli artış gözlendi. 31 Temmuz-6 Ağustos tarihleri arasında 100 binde 172,11 olan vaka sayısı, 7-13 Ağustos tarihleri arasında 100 binde 192,04’e yükseldi. Bu rakamla Denizli, Ege Bölgesi’nde en fazla vaka görülen il oldu.

Artan covid-19 vakaları üzerine sık sık aşı çağrısı yapan Vali Ali Fuat Atik, bir kez daha vatandaşları aşı olmaya davet etti. Atik, sosyal medya hesabından “Aşılama oranlarının artması, hastalığın hafif atlatılmasına ve yatan hastaların belli bir seviyede kalmasına katkı sağlıyor. Görüyoruz ki Denizli’mizde yoğun bakımlarda yatan hastalarımız arasında aşısız veya aşıları tamamlanmamış olanlar artışta. Lütfen AŞI olun, güvende kalın” paylaşımını yaptı.

Haberin DevamıReklam

Vaka sayısındaki artış nedeniyle Atik, 18 Ağustos’ta da “Salgın aramızda dolaşmaya devam ediyor. Günlük tespit edilen vakaların birçoğu maalesef ki aşısız ve aşısını tamamlamamış kişilerden oluşuyor. Kendimizi ve sevdiklerimizi riske atmayalım. AŞI ile bağışıklık kazanana kadar tedbirlere uyalım!” çağrısında bulunmuştu.