05.12.2022, Pazartesi
8 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. KORONAVİRÜS
  6. /
  7. Öztürk: Gençlerde coronavirüs daha fazla görülmeye...

Öztürk: Gençlerde coronavirüs daha fazla görülmeye başladı

Haber Merkezi - 9 Nisan 2021 Cuma - 11:01 Öztürk: Gençlerde coronavirüs daha fazla görülmeye başladı

Denizli İl Sağlık Müdürü Dr Berna Öztürk, coronavirüs salgınıyla ilgili kritik bir uyarıda bulundu. Öztürk, virüsün son dönemde gençlerde daha fazla görülmeye başlandığına dikkat çekti.

A- A+

Denizli İl Sağlık Müdürü Dr Berna Öztürk’ten gençlere uyarı geldi. Covid ile mücadelede 1 yıldan uzun bir sürenin geride kaldığını anımsatan Öztürk, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve Denizli’de de yoğun bir mücadele süreci yaşandığını kaydetti.

Haberin DevamıReklam

Bu süreçte yorulanların sadece sağlık çalışanları olmadığını; esnaf, sanayici, evlerinde uzun süre kapalı kalan büyüklerin, okula gidemeyen çocukların da yorulduğunu belirterek, “Çok basit 3 kural söyledik; maske, mesafe, hijyen. Bir süredir devam eden kontrollü sosyal yaşamı hala kavrayamamış vatandaşlarımıza sağlık çalışanlarının bir mesajı var: Lütfen önce kendinizi, sonra sevdiklerinizi koruyun, kapalı ortamlarda toplu halde bir araya gelmeyin, açık havaya güvenip maskelerinizi çıkarmayın! Özellikle gençlerimizde virüs daha fazla görülmeye başlandı, biraz daha dayanın. Coronavirüs bizden daha güçlü değil. Biz sağlık çalışanlarının emeklerini boşa çıkarmayın, yorgunuz ama yılgın değiliz. Haydi Denizli tedbirlere uyalım, sıramız geldikçe aşımızı yaptıralım. Örnek ve sağlıklı şehir olalım” ifadelerini kullandı.