09.08.2022, Salı
23 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. KORONAVİRÜS
  6. /
  7. Covid-19 vakaları arttı, kent yine kırmızıya...

Covid-19 vakaları arttı, kent yine kırmızıya boyandı

Haber Merkezi - 24 Temmuz 2022 Pazar - 12:49 Covid-19 vakaları arttı, kent yine kırmızıya boyandı

Denizli’de, covid-19 vaka sayısındaki artış haritaya da yansıdı. Kent merkezi ile bazı ilçeler, yeniden kırmızı renge bürünmeye başladı.

A- A+

Salgın bitmiş gibi davranışlar, başta maske olmak üzere birçok önlemi gözardı etmek covid-19 vakalarında büyük artışa yol açtı. Buna Kurban Bayramı tatili ve yaz aylarıyla birlikte şehirlerarası seyahatin yoğunlaşması da eklenince, karşılığı salgının durumunu gösteren haritanın kırmızılaşmasıyla daha iyi görülmeye başladı.

HARİTA KAZIRIYOR

Sağlık Bakanlığının Hayat Eve Sığar uygulamasındaki yoğunluk haritasına bakıldığında, Denizli’de vaka artışında gelinen nokta net şekilde görülüyor.

BU MAHALLELERE DİKKAT!

Haberin DevamıReklam

Merkezefendi’nin 1200 Evler, Hallaçlar, Adalet, Bahçelievler, Gerzele, Servergazi, Akkonak, Şemikler, Selçukbey, Karahasanlı, Gültepe, Gümüşçay, Muratdede, İlbade, Değirmenönü, Altıntop, Sırakapılar ve Karaman, covid-19 vakalarının artış gösterdiği mahalleler.

Pamukkale ilçesinde Atalar, Hacıkaplanlar, 15 Mayıs, Pelitlibağ, Topraklık, Fatih, Deliktaş, Cumhuriyet, İncilipınar, İstiklal, Kuşpınar, Mehmetçik, Kınıklı, Siteler, Kayıhan, Zeytinköy, Bağbaşı, Tekkeköy, Zümrüt, Kervansaray, Asmalıevler, Anafartalar ve Pınarkent mahallelerinde vaka artışı görüldü.

İLÇELERDE DURUM

Covid-19 vakaları ile Tavas, Honaz, Çardak, Çal, Sarayköy, Buldan ve Güney ilçelerinde de haritanın kırmızılaşmaya başladı.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ ÖZTÜRK, ARTIŞA DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, bir süre önce yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde olduğu gibi Denizli’de de covid-19 vakalarının artışa geçtiğini belirterek, “Yatan hastamız olmayan uzunca bir dönemin ardından maalesef ki servislerimizde tekrar yatışlar başlamış ve bu yoğun bakıma da yansımıştır” uyarısında bulunmuştu.