02.10.2022, Pazar
21 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Güney Biyogaz Enerji Üretim AŞ hakkında...

Güney Biyogaz Enerji Üretim AŞ hakkında inceleme

Engin ÜNAL / D20HABER - 18 Ağustos 2022 Perşembe - 12:25 Güney Biyogaz Enerji Üretim AŞ hakkında inceleme

Denizli’nin Güney ilçesinde faaliyet gösteren biyogaz tesisi ile ilgili şikayetler üzerine inceleme yapıldığı, yeni numuneler alınacağı öğrenildi.

A- A+

• TIKLAYIN |  Türkiye’nin üzüm vadisini sinek ve koku sardı

• TIKLAYIN | Güney Biyogaz Enerji’den “atık değil gübre üretiyoruz” savunması

D20HABER.COM’un gündeme getirdiği Güney Biyogaz Enerji Üretim AŞ’nin atıklarının kirlilik yarattığı ve sinek üremesine yol açtığı iddiaları gündemdeki yerini korurken, CİMER üzerinden ulaşan şikayetlerin ardından konuyla ilgili inceleme başlatıldı.

Haberin DevamıReklam

Konuyla ilgili ulaştığımız Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü yetkilileri, adı geçen tesisin Tarım ve Orman Bakanlığı onaylı olduğunu ve faaliyetini de bu izne tabi olarak sürdürdüğünü ifade etti.

“Tesisle ilgili koku ve sinek şikayetlerinden söz ediliyor. Kuruma ulaşan şikayet var mı?” şeklindeki sorumuza “Ara ara şikayetler ulaşıyor. Bu şikayetlere bağlı olarak inceleme yapılıyor, analiz için örnekler alınıyor. Şikayetler sinek ve koku yoğunluklu” yanıtını aldık.

İncelemeler devam ederken CİMER üzerinden bir şikayetin daha ulaştığını kaydeden yetkililer, buna bağlı olarak yeni numuneler alınacağını kaydetti.