26.06.2022, Pazar
20 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. DENİB ekiplerinden sektörel ziyaretler

DENİB ekiplerinden sektörel ziyaretler

Haber Merkezi - 14 Temmuz 2020 Salı - 15:50 DENİB ekiplerinden sektörel ziyaretler

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) görevlilerinden oluşan ekipler, birlik üyesi firmalara ziyaretler gerçekleştiriyor. Haziran ayında 66 şirkete ziyaret gerçekleştirildi.

A- A+

DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, haziran ayı içinde 66 firmanın ziyaret edildiğini, bu ziyaretleri birliğe üye tüm şirketlere yapmayı hedeflediklerini belirtti. DENİB’in farklı sektörlerde faaliyet gösteren 3 bin dolayındaki üyesinin 180 ülkeye 2 bin 800’e yakın ürün ihracatı gerçekleştirdiğini bildiren Memişoğlu, yıllık ihracatın ihracatı 2,5 milyar dolara ulaştığını ifade etti.

Tekstil ve konfeksiyon, gıda, mermer, makine, kablo, bakır, ambalaj gibi farklı sektörlere yönelik organize edilen ziyaretlerde, mevcut durum analizi yapılarak, uluslararası pazarlardaki rekabetçiliğini etkileyebilecek değişkenler üzerinde durulduğunu kaydeden Memişoğlu, sözlerine şunları ilave etti:

Haberin DevamıReklam

“Bilindiği gibi, Denizli ülkemiz ihracatının önemli oyuncularından biri konumunda. Bu başarıda aslan payı elbette gece gündüz çalışan, dünyanın her noktasında Denizli’nin ihracat bayrağını dalgalandıran ihracatçılarımızın.  Yeni projemizle, DENİB bünyesinde görev yapan çalışma arkadaşlarımızdan sektör ekipleri oluşturduk. Çok kısa bir sürede 66 firmayı ziyaret ettik. Ziyaretlerde faaliyetlerimizi detaylı olarak anlatıyoruz. İhracatın seyrini ve firmalarımızın beklentilerini konuşuyoruz. Farklı fikirlere ve çözüm önerilerine her zaman açığız. İhracatçı firmalarımızın görüşleri bizim için çok değerli ve gelecek planlarımız için de büyük önem arz ediyor. Bu ziyaretlerde elde ettiğimiz geri bildirimlerle yeni projelere imza atacağız. Hedefimiz tüm üyelerimizi ziyaret etmek”