Ertemür, Pamukkale’de müze projesinden haberdar oldu – D20Haber
16.07.2024, Salı
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. İLÇELER
  6. /
  7. PAMUKKALE
  8. /
  9. Ertemür, Pamukkale’de müze projesinden haberdar oldu

Ertemür, Pamukkale’de müze projesinden haberdar oldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 10 Temmuz 2024 Çarşamba - 17:38Güncelleme: 10 Temmuz 2024 Çarşamba - 17:38
Ertemür, Pamukkale’de müze projesinden haberdar oldu

Pamukkale’de, Kep Dijital Müzecilik ve Turizm İşletmeleri AŞ tarafından kurulmak istenen ve 273 milyon 952 bin liralık teşvik belgesi de verilen müze projesinden İlçe Belediye Başkanı Ali Rıza Ertemür, haberdar oldu. Haber sitemizin 1,5 yıldır gündemde tuttuğu bu projeyle ilgili konuşan Ertemür, benzer bilgileri aktarıp, direniş göstereceklerini söyledi.

• TIKLAYIN | “Dijital Deneyim Müzesi” ile Pamukkale’de yapılaşmanın önü açılacak

• TIKLAYIN | Pamukkale’de planlanan Dijital Deneyim Müzesi davasında yeni gelişme

D20HABER.COM’un Yaşar Tok imzalı haber ve köşe yazıları ile 1,5 yıl önce gündeme taşıdığı Dijital Deneyim Müzesi projesi gündemdeki yerini korurken, Pamukkale Belediye Başkanı Ali Rıza Ertemür, meclis toplantısındaki konuşmasında değerlendirmede bulundu.

Haberin DevamıReklam
Dijital Deneyim Müzesi için seçilen bölgedeki büfeler bulunduğunu anlatan Ertemür, “Pamukkale’de ‘Dijital Müze’ adı altında bir şeyler yapılmak isteniyor. 10 yıl önce burada 6-7 tane büfe yapılmış. Bu büfeler 10 yıllığına bir arkadaşa kiralanmış. Bu yıl 8’inci yılı, 2 yıl var” ifadelerini kullandı.

Büfelerin yıkımı konusunda belediyeye baskı yapıldığını öne süren Ertemür, “Hem Kültür ve Turizm Bakanlığından hem kaymakamlıktan hem de Aydın Kuruldan ‘bu 7 büfeyi yıkacaksınız’ diye belediyeye baskı yapıyorlar. Yıkılmasının amacı, dijital müzeyi oraya kurmak” dedi.

Ertemür, müze projesindeki isimleri de “Sayın Bakanın ikiz kardeşi varmış. Zaman zaman toplantılara da birbirilerini mi gönderiyorlar, ne yapıyorlar bilmiyorum. Bu ikizin kayınbiraderi, bu müzeyi yapacakmış” sözleriyle aktardı.

ERTEMÜR’ÜN YENİ OLARAK SÖYLEDİĞİ “YAPILMAMASI İÇİN DİRENECEĞİZ” OLDU

D20HABER.COM’un 1,5 yıldır gündemde tuttuğu ve her sürecini takip ettiği Dijital Deneyim Müzesi ile ilgili Başkan Ertemür’ün söylediği tek yeni şey “Pamukkale Belediyesine düşen ne görev varsa, nasıl bir mücadele varsa biz de katkı sunacağız. Gerekirse kamuoyunu bilgilendireceğiz. Ankara’da oturup Denizli’nin kaderiyle hiç kimse oynayamaz. Biz buna izin vermeyeceğiz” sözleri oldu.