15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL TOPLUM
  6. /
  7. MEB, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı görmezden...

MEB, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı görmezden geldi

Haber Merkezi - 23 Temmuz 2022 Cumartesi - 10:57 MEB, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı görmezden geldi

Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay, Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) “e-okul iş günü takviminde 30 Ağustos Zafer Bayramı’na yer vermediğini bildirdi.

A- A+

Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türk ulusu için en kutlu, en gurur verici ulusal bayramlardan biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı unuttuğunu ifade etti. Özbay7ın paylaşımı şöyle:

“15 Temmuz’u kendi zaferi ilan edenler, 30 Ağustos’ta emperyalizme karşı başkaldırışı ve kazanılan eşsiz zaferi yok saymıştır.

MEB, e-okul iş takviminde, 15 Temmuz’u özel gün olarak işaretlerken, ulusumuz için en kutlu, en gurur verici ulusal bayramlardan biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı unutmuştur.

Biz bu kasıtlı unutkanlığın, siyasi iktidarın Cumhuriyet alerjisinin bir yansıması olduğunu çok iyi biliyoruz. Çünkü 30 Ağustos, ulusumuzun hürriyet ve bağımsızlık mücadelesinin ölümsüz bir anıtıdır.

Haberin DevamıReklam

Çünkü dünyadaki mazlum halklara ilham 30 Ağustos Zaferini, hayran oldukları sömürge olma sevdalısı padişah değil, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, yoldaşları ve ulusumuz kazanmıştır. Bizim zaferimiz 30 Ağustos’tur!”