MAKSİAD ulusal dernek oldu, İstanbul Şubesi genel kurulu yapıldı – D20Haber
16.07.2024, Salı
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL TOPLUM
  6. /
  7. MAKSİAD ulusal dernek oldu, İstanbul Şubesi...

MAKSİAD ulusal dernek oldu, İstanbul Şubesi genel kurulu yapıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 29 Haziran 2024 Cumartesi - 13:54Güncelleme: 29 Haziran 2024 Cumartesi - 13:54
MAKSİAD ulusal dernek oldu, İstanbul Şubesi genel kurulu yapıldı

Denizli’de faaliyet gösteren Makine Sanayici İş Adamları Derneği (MAKSİAD), ulusal sivil toplum kuruluşuna dönüştü. Derneğin il dışındaki ilk şubesi İstanbul’da kuruldu ve genel kurulu yapıldı.

MAKSİAD İstanbul Şubesinin 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı, İstanbul’da gerçekleştirildi. Genel kurula BOF Hotel Business’de MAKSİAD Genel Başkanı Mehmet Sarı, AHİSİAD Genel Başkanı İbrahim Çam, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı İmdat Köseoğlu, IMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar, ENOSAD Genel Sekreteri Tuncay Soydaş ve MAKSİAD üyeleri katıldı.

Haberin DevamıReklam
Gündemdeki maddelerin görüşülüp karara bağlanmasının ardından yapılan seçimlerde, MAKSİAD İstanbul Şube Başkanlığına Kerim Koç seçildi.

Genel kurulda konuşan MAKSİAD Genel Başkanı Mehmet Sarı, Kerim Koç ve yönetim kuruluna başarılar dileyerek, MAKSİAD’ın ülke genelinde şubeleşme çalışmalarının devam ettiğini ve makine sektörünü daha da ileriye taşımak için kararlılıkla çalıştıklarını söyledi.

Sarı, “Şubeleşmemiz ülkemizin her bölgesinde gerçekleşecek. Bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Makine sektörünü ileriye taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Şube Başkanı Kerim Koç ise, “MAKSİAD olarak İstanbul’da yeni dönemde farklı projelere imza atacağız. Yeni yönetim kurulu üyeleri ile birlikte İstanbul’da sektörümüz ile ilgili adımlar atacağız. Genel kurula katılarak destek veren kıymetli misafirlere teşekkür ederim. Bu destek, makine sanayisini ileriye taşımak için bize güç veriyor” diye konuştu.