Eğitim İş’in Denizli’deki şube sayısı 2’ye yükseldi – D20Haber
04.03.2024, Pazartesi
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL TOPLUM
  6. /
  7. Eğitim İş’in Denizli’deki şube sayısı 2’ye...

Eğitim İş’in Denizli’deki şube sayısı 2’ye yükseldi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 15 Aralık 2023 Cuma - 09:35Güncelleme: 15 Aralık 2023 Cuma - 16:18
Eğitim İş’in Denizli’deki şube sayısı 2’ye yükseldi

Eğitim-İş Sendikasının Denizli’deki şube sayısı ikiye yükseldi. 1 nolu şubenin başkanı Zeki Erol, 2 nolu şubenin başkanı Namık Kemal Aydoğan oldu.

Şube başkanları Zeki Erol ve Namık Kemal Aydoğan, konuyla ilgili ortak açıklamalarında, üye sayısının 4 binin üzerine çıkaran Eğitim-İş’in alanda daha çok yer alabilmek için Denizli’de ikinci şubesini kurduğunu belirtti.

 

Eğitim-İş’in kuruluş ilkeleriyle emekçilerin sesi olacağını, söylemiyle etkin, eylemiyle cesur, temsiliyette güçlü sendika sözünün hakkını vereceklerini ifade eden Erol ve Aydoğan, şunları kaydetti:

“Sendikamızın hiçbir siyasi parti ve örgüt ile bağlantısı olmaması durumunu, yani özerkliğini her zaman koruyacağız. Gerçek ve tam bağımsız sendikacılık ilkesiyle hareket eden Eğitim-İş gücünü siyasi çevrelerden değil, ona güvenip omuz veren üyelerinden; dostlarından alır. Üyesi yoksul, yöneticisi zengin bir sendika olmadık, olmayacağız.Yöneticilerimiz her zaman kamuda görev yaptığında aldığı maaşı ve meslekteki ödeneklerini almaya devam edecek. 

Büyüdük diye rotamız da söylemimiz de değişmeyecek. Bu çınarın kökleri TÖS’e, Köy Enstitüleri’ne, TÖB-DER’e; yaprakları ise geleceğe uzanmaktadır ve hep öyle olacak. Cumhuriyet’in ve devrimlerinin savunucusu olmaya, Başöğretmenimizin izinden gitmeye devam edeceğiz. Eğitim-İş, üyelerini asla birbirinden ayırmayan ve örgütün iradesinin yönetime her zaman sirayet ettiği bir sendika olmuştur; bundan sonra da öyle olacak. Eğitim-iş Denizli Şubeleri olarak bu bozuk düzene ses yükseltmeye, bu adaletsiz düzene dur demeye devam edeceğiz. Yaşasın onurlu mücadelemiz.”

ŞUBE YÖNETİMLERİ

Başkanlığını Zeki Erol’un yaptığı Eğitim-İş Sendikası 1 nolu şube yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Recep Aakın (şube sekreteri) Ali Yılancı (şube mali sekreteri), Tugay Akyar (şube örgütlenme sekreteri), Hikmet Berber (şube özlük hukuk tis sek), Ayşegül Sarı (şube eğitim sekreteri), İlker Zengin (Şube Basın Yayın Sekreteri).

Namık Kemal Aydoğan başkanlığındaki 2 nolu şube yönetim kurulunda ise şu isimler görev aldı: Özcan Demir (şube sekreteri) Mahmut Ünal (şube mali sekreteri), Erdener Evin (şube örgütlenme sekreteri), Fatma Başaran Sarı (şube özlük hukuk tis sek.), İrfan Kurtulmuş (şube eğitim sekreteri), Tahir Çetin (şube basın yayın sekreteri).