01.12.2021, Çarşamba
6 °C / 11 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL TOPLUM
  6. /
  7. Aydoğan: Türkiye, Atatürk sevgisinden korkanların ülkesi...

Aydoğan: Türkiye, Atatürk sevgisinden korkanların ülkesi olmayacak

Haber Merkezi - 8 Kasım 2021 Pazartesi - 17:11 Aydoğan: Türkiye, Atatürk sevgisinden korkanların ülkesi olmayacak

Eğitim-İş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, Cumhuriyet Bayramı töreninde yaptığı konuşmada Atatürk ve Cumhuriyet sevgisini dile getiren, ancak bu konuşma nedeniyle görevcinden alınan Korgan Kaymakamı Miraç Akbulut’a sahip çıktı. Aydoğan, Türkiye’nin Atatürk sevgisinden korkanların ülkesi olmayacağını belirtti.

A- A+

Eğitim-İş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, yazılı açıklamasında, iktidar ile onun yandaşlık ve Atatürk alerjisi kriterleriyle belirlediği devlet kadrolarında aydın, Cumhuriyetçi yurttaşlara yer olmadığının bir kez daha ortaya çıktığını ifade etti.

Korgan Kaymakamı Miraç Akbulut’un Atatürk sevgisini göstermesi nedeniyle açığa alınmasını eleştiren Aydoğan, “Göreve atanalı henüz 2 ay olan 27 yaşındaki genç kaymakamın suçu ise ibretliktir. Ordu Valiliği, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda şanlı bir tören düzenleyen, bu törene parti ayırt etmeksizin ilin tüm milletvekillerini davet eden ve burada yaptığı konuşmada büyük önder Atatürk’ten sıkça alıntı yapan Kaymakam Miraç Akbulut hakkında verilen açığa alınma kararını ‘görevin sorumluluğu ile bağdaşmayacak şekildeki tutumu nedeniyle soruşturmanın selameti açısından görevinden uzaklaştırılmıştır’ ifadeleriyle savunmuştur” diyerek, şunları kaydetti:

“Muhalefetin Ordu vekillerinin, genç kaymakam hakkında başlatılan soruşturmanın, 29 Ekim töreni sonrası iktidar bloğundan gelen şikayetler üzerine başlatıldığını, bu şikayet sahiplerinden bazılarının geçmişte FETÖ ile iltisaklı olduğunu söylemeleri de meselenin arka planına dair çarpıcı bir çerçeve sunmuştur. Ne mutlu ki Türk halkı, Atatürk sevgisi nedeniyle koltuğundan edilen genç kaymakama sahip çıkmış ve gerekli dersi vermiştir. Sosyal medyadan binlerce insandan gelen destek açıklaması, bu ülkede Atatürkçülüğü bir kabahat ilan etmenin kimsenin haddi olmadığını göstermiştir.

Milli Mücadele döneminde İngilizlerin desteği ile gerici isyanlara destek veren ve KuvayiMilliye’ye düşman Teali İslam Cemiyeti’nin yöneticisi İskilipli Atıf denen vatan hainini mezarı başında anan vali ve kaymakamlar halâ koltuklarında otururken daha 2 ayda kendisini ilçesindeki insanlara sevdiren, Atatürk sevgisiyle göz dolduran genç bir kaymakamın koltuğundan edilmesi toplum vicdanında derin bir yara açmıştır. Üstelik bu, sadece adaletle iyileştirilecek türden bir yaradır.

Eğitim-İş olarak Atatürk ile Cumhuriyet ve onun değerleriyle hesabı olanlardan hesap sormak boynumuzun borcudur. Başöğretmen Atatürk’ün eğitim neferleri olarak, genç kaymakamın 29 Ekim töreninde Atatürk’ten yaptığı, iktidar ve yandaşlarını en çok rahatsız eden alıntıyı gururla tekrarlıyoruz: Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz!”