Laodikeia Inner Wheel Kulübü Urganlıoğlu başkanlığında kuruldu – D20Haber
05.03.2024, Salı
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL TOPLUM
  6. /
  7. Laodikeia Inner Wheel Kulübü Urganlıoğlu başkanlığında...

Laodikeia Inner Wheel Kulübü Urganlıoğlu başkanlığında kuruldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 21 Aralık 2023 Perşembe - 14:31Güncelleme: 21 Aralık 2023 Perşembe - 14:32
Laodikeia Inner Wheel Kulübü Urganlıoğlu başkanlığında kuruldu

Denizli’de, kadın sivil toplum kuruluşu olan Laodikeia Inner Wheel Kulübü, Özlem Urganlıoğlu kuruldu.

Laodikeia Inner Wheel Kulübü Başkanı Özlem Urganlıoğlu, Denizli Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısıyla kuruluş ile ilgili bilgi verdi, yönetim kurulu ile üyeleri tanıttı.

Bu yılın haziran ayında Inner Wheel Kulübünü kurmak için görevlendirildiğini, uluslararası sertifikayı 13 Kasım’da aldıklarını, Türkiye’deki 14. kulüp olduklarını kaydeden Urganlıoğlu, şunları söyledi:

“Bizler uluslararası bir kuruluşuz Laodikeia Inner Wheel Kulübü, bağımsız dünyadaki en büyük kadın kuruluşu olan bir sivil toplum örgütüdür. Topluma hizmet veren ama dostluğunda projelerimiz kadar önemli olan bir kulüptür. Inner Wheel tüzüğü seçimle işbaşına getirilmiş başkan ve yönetim kurulu ile organize olmuş düzenli disiplinli verimli çalışabilen yetki ve sorumluluklara sahip kurumsal bir oluşumdur.

Amacımız demokratik, laik sosyal ve etkin hukuk devleti anlayışı içinde birlik ve beraberliğimizi korumak, gerçek arkadaşlığı ve dostluğu teşvik etmek, hizmete hazır kişilerin gönüllü olarak topluma yararlı hizmetler vermesine özendirmek, uluslararası anlayışı geliştirmek tanışıklığı sağlamak, karşılıklı anlayış iyi niyet ve barış olgusunu geliştirmeye çalışmak, eğitim sağlık çevre ve benzeri sosyal konularda topluma yararlı hizmetler sunmak, kadınlarımızın ve çocuklarımızın ön planda olan projelerde bulunmak, bu amaçla faaliyet gösteren kuruluşlarla işbirliği yapmaktır.”

Özlem Urganlıoğlu başkanlığındaki Laodikeia Inner Wheel Kulübü Yönetim Kurulunda İrem Akdeniz Mutcalı (asbaşkan), Dilek Çetin (genel sekreter), Fatma Çelikol Yavuzer (sayman), Mine Damgacı Yılmaz (editör) Hilal Tütüncü (ISO) ve Feride Fakıoğlu (üye) olarak görev aldı.