27.03.2023, Pazartesi
9 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL TOPLUM
  6. /
  7. Denizli Tabip Odası, depremzedelere yardım sağlayacak

Denizli Tabip Odası, depremzedelere yardım sağlayacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 7 Şubat 2023 Salı - 14:45Güncelleme: 7 Şubat 2023 Salı - 14:45
Denizli Tabip Odası, depremzedelere yardım sağlayacak

Denizli Tabip Odası, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen vatandaşlara yardım sağlamak üzere harekete geçti. Ayrıca, bölgede gönüllü olarak görev yapmak isteyen doktorlar da Denizli İl Sağlık Müdürlüğü aracılığıyla deprem bölgesine gönderilecek.

Denizli Tabip Odası Yönetim Kurulu yaptığı toplantıda, deprem bölgesine yapılacak yardımları görüştü. Toplantıda, gönüllü hekimler ile yapılacak yardımlar konusunda alınan kararların ardından şu açıklama yapıldı:

“Ülkemizin doğusunda büyük bir deprem felaketi yaşanmıştır. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz. Enkaz altında kalanların kurtarılması, açıkta kalanların yaşamlarının idame ettirilebilmesi için hızla harekete geçilmesi gerekmektedir. Bu felaketle kişilerin veya kurumların tek başına başa çıkması mümkün değildir. Elimizdeki bütün olanakları birleştirip tek bir organizasyon altında çalışılması önemlidir. Bu yüzden Denizli Tabip Odası Yönetim Kurulu aşağıdaki kararları almıştır

Haberin DevamıReklam

1. Gönüllü hekimler İl Sağlık Müdürlüğüne yönlendirilerek Sağlık Bakanlığı ekiplerine katılması ve ihtiyaç olan yerlere sevki sağlanacaktır.

2. İlk aşamada en acil ihtiyaç olan soğuktan korunma için gerekli malzemeler (Her tür giyecek, mont, palto, ayakkabı, battaniye, uyku tulumu, elektrikli ısıtıcı, pil, powerbank, el feneri gibi…) hazırlanacaktır. Toplanan malzemeler hızla AFAD toplama merkezlerine teslim edilerek yerlerine ulaşması sağlanacaktır.

3. İkinci aşamada bölgeden geri dönüşlere göre eksikliği tespit edilen malzemelerin satın alma yoluyla temini için gerekli hazırlıklar yapılacaktır.