18.05.2022, Çarşamba
16 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL TOPLUM
  6. /
  7. Denizli Optisyen-Gözlükçüler Odasında Hasan Erişkin güven...

Denizli Optisyen-Gözlükçüler Odasında Hasan Erişkin güven tazeledi

Haber Merkezi - 12 Mart 2020 Perşembe - 14:38 Denizli Optisyen-Gözlükçüler Odasında Hasan Erişkin güven tazeledi

Denizli Optisyen-Gözlükçüler Odası ilk genel kurulunu yaptı. Dört adayın yarıştığı genel kurulda, seçimlerin galibi Kurucu Başkan Hasan Erişkin oldu.

A- A+

Geçen yıl kurulan Denizli Optisyen-Gözlükçüler Odasının seçimli ilk genel kurulu gerçekleştirdi. Türkiye Optisyen-Gözlükçüler Birliği Başkanı Mahmut Aydın, Genel Sekreter Yardımcısı Adil Kutay’ın da katıldığı genel kurula oda üyeleri yoğun ilgi gösterdi.

Seçim öncesi oda üyelerine seslenen ve kuruluştan bu yana geçirdikleri süreci özetleyen Denizli Optisyen-Gözlükçüler Odası Başkanı Hasan Erişkin, sektörün 30 yıllık özlemine son verdiklerini ve sektör temsilcilerini oda çatısı altında bir araya getirdiklerini söyledi.

Eylül 2019’da başladıkları kuruluş sürecini üyelerin yoğun ilgisi ve desteği ile kısa sürede tamamladıklarını anlatan Erişkin, bu süreçte ortaya konan birlik ve beraberliğin sektörün geleceğine ilişkin umutlarını tazelediğini kaydetti.

Konuşmaların ardından Denizli Optisyen-Gözlükçüler Odası’nın yönetim kurulu seçimlerine geçildi. Çarşaf liste ile yapılan seçimlerde başkanlık için Hasan Erişkin, Taner Şahin, Özay Özkaya ve Hasan Utma yarıştı. Odaya kayıtlı 164 üyeden 146’sının oy kullandığı seçimlerin galibi Hasan Erişkin ve ekibi oldu. Yedi kişilik yönetim kuruluna Erişkin’in listesinden 6 isim seçildi.

Denizli Optisyen-Gözlükçüler Odası’nın yeni yönetimi Hasan Erişkin, Erol Eren, Özkan Arslan, Burcu İlksöz, Serdar İzbudak, Çağlar İzbudak ve Taner Şahin’den oluştu.

ERİŞKİN’DEN TEŞEKKÜR KONUŞMASI

Seçimlerin tamamlanmasının ardından teşekkür konuşması yapan Denizli Optisyen-Gözlükçüler Odası Başkanı Hasan Erişkin, “Seçimler olgun bir ortamda, demokratik bir şekilde tamamlandı. Bu seçimlerin kaybedeni yok, kazananı odamız. Bundan sonra yalnızca burada yönetime girenler değil, tüm üyelerimiz ile birlikte çalışacağız” dedi.

Sektörün yaşadığı sorunları çok yakından bildiğini belirten Erişkin, çözüm için tüm güçlerini ortaya koyacaklarını ifade ederek, “Sonuç olarak mesleğimizin avantajına olan bütün alanlarda mücadele etmek istiyoruz” diye konuştu.