17.05.2022, Salı
16 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL TOPLUM
  6. /
  7. İŞKUR’da engellilere yönelik iş kulübü eğitimi...

İŞKUR’da engellilere yönelik iş kulübü eğitimi düzenlendi

Haber Merkezi - 30 Ağustos 2020 Pazar - 22:03 İŞKUR’da engellilere yönelik iş kulübü eğitimi düzenlendi

Denizli İŞKUR’da, daha etkin hizmet sunumuna katkı sağlamak amacıyla engellilere yönelik mesleki eğitim, işbaşı eğitim ve hibe desteği projeleri konusunda tanıtım ve bilgi paylaşım programı gerçekleştirildi.

A- A+

Oluşturulan programın ilk aşamasında, konu hakkında ortaklaşa çalışan Engelli İş Koçları ve İş Kulübü liderleri tarafından, Denizli İŞKUR İl Müdürlüğü binasında engellilere yönelik iş kulübü eğitimi düzenlendi.

Engellilerin iş arama becerilerinin geliştirilmesine yönelik yapılan iş kulübü eğitiminde, işgücü piyasası ve işveren beklentileri, mesleki eğitim, işbaşı eğitim programı ve toplum yararına programlarla birlikte, iş arama kanalları, özgeçmiş hazırlama, telefon görüşmeleri, mülakat teknikleri, beden dili ve iletişim konularına yer verildi.

Engellilere yönelik hibe desteği projeleri kapsamında ise, kendi işletmesini kurmak isteyen engellilerde aranan şartlar, başvuru evrakları, başvuruda dikkat edilmesi gereken hususlar, başvuru sonrası kabul edilen projeler için yapılması gereken işlemler, projenin yürütülmesinde dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili bilgilendirme sunumları yapıldı.