Denizli Demokrasi Platformu’ndan 1 Mayıs açıklaması – D20Haber
20.05.2024, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL TOPLUM
  6. /
  7. Denizli Demokrasi Platformu’ndan 1 Mayıs açıklaması

Denizli Demokrasi Platformu’ndan 1 Mayıs açıklaması

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 26 Nisan 2024 Cuma - 15:27Güncelleme: 26 Nisan 2024 Cuma - 16:18
Denizli Demokrasi Platformu’ndan 1 Mayıs açıklaması

Denizli Demokrasi Platformu, 1 Mayıs Emekçi Bayramı ile ilgili, “Emek dayanışmasını büyütmek ve 1 Mayıs farkındalığını kitlelere duyurmak için bir dizi etkinlikler yapacağız” diyerek, kutlama programını paylaştı. Programa göre, 1 Mayıs'ın yıllar sonra ilk kez Denlikliçınar Meydanı'nda kutlanacağı bildirildi.

Denizli Demokrasi Platformu Dönem Sözcüsü ve Denizli Barosu Başkanı Adnan Demirdöğer, Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısında, kapitalizmin yüzyıllar boyu sürdürdüğü emek sömürüsü ve beraberinde getirdiği tahribatlar, işçi ve emekçi sınıfına bir kez daha en vahşi yüzünü gösterdiğini söyledi.

Ağır ve karamsar bir tablo olduğunu kaydeden Demirdöğer, “En iyi öğretici olan zaman, bu süreçte emekçiler için de mesai yapmıştır. Tüm işçi ve emekçilere zincirlerinden başka kaybedecek bir şeyi olmadığını ve bu insanlık dışı koşullardan ancak kararlı bir şekilde mücadele ederek kurtulunabileceğini, kaptan köşkü ne kadar şatafatlı olursa olsun, makine dairesi olmadan bir geminin süzülen bir demir yığınından başka bir şey olmadığını bir kez daha hatırlatmıştır” dedi.

Denizli Demokrasi Platformu olarak emek dayanışmasını büyütmek ve 1 Mayıs farkındalığını kitlelere duyurmak için bir dizi etkinlikler yapacaklarını belirten Demirdöğer, şu ifadeleri kullandı:

Haberin DevamıReklam
“Gün, bu bilinçle hareket etmenin günüdür. Gün, İnsanlık onuruna yakışır biçimde çalışma ve yaşam koşulları, emeğin ve alın terinin tekrar görünür olabilmesi ve hakkını alabilmesi için, sınıf bilincinin öğrettikleriyle daha güzel günleri birlikte inşa etmek için, geleceği aydınlatmanın günüdür!

Emek kavgası, sınıf mücadelesi uzun soluklu olsa da; kayayı parçalayanın suyun şiddeti değil, eylemin sürekliliği olduğunu biliyoruz! Bu azim ve kararlılıkla, bu bilinç ve coşkuyla tüm işçi ve emekçi sınıfının 1 Mayıs’ını kutluyor, daha güzel 1 Mayıs’ları birlikte inşa etmeye çağırıyoruz!”

Demirdöğer, toplanma yerinin 1 Mayıs Çarşamba günü saat 15.00’de Bayramyeri Meydanı olduğunu, saat 15.30’da buradan yürüyüşe geçilerek, saat 16.00’da Delikliçınar Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.