12.04.2021, Pazartesi
4 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. SİVİL TOPLUM
  6. /
  7. Denizli Barosu Olağan Genel Kuruluna YSK’dan...

Denizli Barosu Olağan Genel Kuruluna YSK’dan izin çıktı

Haber Merkezi - 25 Mart 2021 Perşembe - 15:44 Denizli Barosu Olağan Genel Kuruluna YSK’dan izin çıktı

Denizli Barosunun pandemi nedeniyle daha önce iki kez ertelenen seçimli olağan genel kuruluna bu kez izin çıktı. Yüksek Seçim Kurulu (YSK), genel kurulun yapılması kararını aldı. Bu karar da Merkezefendi Seçim Kurulunca, Denizli Barosuna bildirildi.

A- A+

Denizli Barosunun 47. Olağan Genel Kurulu için takvim işlemeye başladı. Baro genel kurulu için YSK’ya yapılan bildirimin yanıtı geldi ve genel kurulun yapılmasına ilişkin karar Merkezefendi İlçe Seçim Kuruluna bildirildi. Buna göre, genel kurul toplantısı 3 Nisan Cumartesi günü Adalet Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi No:3/a adresindeki Denizli Barosu Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek. Seçimler ise 4 nisan Pazar günü yine aynı adreste yapılacak.

Çoğunluk sağlanamaması durumunda genel kurul 10 Nisan Cumartesi günü, seçimler 11 Nisan Pazar günü aynı yerde gerçekleştirilecek.

LİSTE ASKIYA ÇIKIYOR

Genel kurulda oy kullanacaklara ilişkin Denizli Barosu Üye Listesi de 28 Mart Pazar günü saat 08.00’de askıya çıkarılacak ve 30 Mart Salı günü saat 17.00’de askıdan indirilecek.

İLHAN, LİSTESİNİ AÇIKLAMIŞTI

Öte yandan, Denizli Barosu Başkanlığına yeniden aday olan Müjdat İlhan, genel kurul öncesinde listesini geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. İlhan’ın yönetim kurulu listesinde Işık Erdemli Bozkurt, Jülide Keleş Yarışan, Yeşim Fenli, Emin Eren, Erhan Balaman, Gökhan Yaşar, Kerem Onur, Mehmet Gürbüz, Mustafa Yıkar ve Hasan Ozan Orpak yer aldı.

Disiplin kuruluna Adem Ata, Aykan Demirkapa, Mustafa Başün, Onur Kayhan ve Ozan Topal aday gösterildi.

Denetleme Kurulu adayları Zehra Erdoğan Cingü, Mehmet Güneş ve Şükrü Ceyhan oldu.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) delegeliğine Atila Aydın Karakurt, İsmail Özgür ve Veli Deveciler aday gösterildi.