26.01.2021, Salı
11 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu

Boğaziçi Üniversitesine rektör atamasına Denizli’den yöresel türküyle tepki

Haber Merkezi - 12 Ocak 2021 Salı - 15:40 Boğaziçi Üniversitesine rektör atamasına Denizli’den yöresel türküyle tepki

Denizli’de, Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi mezunu iki genç, Pro Dr Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesine rektör olarak atanmasını “Cemilem” türküsünün sözleri ile protesto etti. İkili Açık Öğretim Fakültesi Denizli Bürosunun duvarına “Cemilem’in gezdiği üniversiteler kayyumlu imanım” yazılı pankart astı.

A- A+

Boğaziçi Üniversitesindeki “Kayyum Rektör İstemiyoruz” eylemlerine Denizli’den türkülü destek geldi. Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi 2009 mezunları Murat Solak ve Ekrem Yılmaz, Acıpayam yöresine ait ‘Cemilem’ türküsünün sözleri ile mesaj vermeye çalıştı.

Üzerinde “Cemilem’in gezdiği üniversiteler kayyumlu” yazısı bulunan pankartı Denizli’deki Açık Öğretim Fakültesi bürosuna asan ikili Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin eylemlerine destek verdi. Solak, “Boğaziçi Üniversitesinin gelenekleri hiçe sayılmamalı, öğrencilerin ve akademisyenlerin sesine kulak verilmeli. Liyakatsiz atama ve görevlendirmelerin ülkemizin başına neler getirdiğini görüyor biliyoruz.  Kayyum rektör istemeyen öğrenci arkadaşlarımızın yanındayız” diye konuştu.