05.12.2022, Pazartesi
8 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Sancar’la ilgili kaset olayında istenen cezalar...

Sancar’la ilgili kaset olayında istenen cezalar belli oldu

Haber Merkezi - 16 Nisan 2021 Cuma - 10:55 Sancar’la ilgili kaset olayında istenen cezalar belli oldu

Denizli Milletvekili Teoman Sancar’ın CHP’den istifasıyla sonuçlanan şantaj olayına ilişkin soruşturma tamamlandı. Buna göre, 1’i polis memuru 5 kişi hakkında ‘şantaj’ ve ‘özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçundan 9’ar yıla kadar hapis istendi.

A- A+

Hürriyet Gazetesi’nden Musa Keseler’in haberine göre, Teoman Sancar’ın CHP’den istifasıyla sonuçlanan şantaj olayına ilişkin hazırlanan iddianameye göre Fatih S.(26) ile Teoman Sancar’ın eskiye dayalı tanışıklıklarının olduğu belirlendi. Fatih S’nin bu durumu ‘şantaj’ malzemesi haline getirmek için plan yaptığı, Kuşadası’nda polis eniştesi Bülent A’ya Sancar için “Görüntülerini çekerek şantaj yapabiliriz” dediği öğrenildi. Bu planı onaylayan Bülent A, Sadık S. ve Fatih K. adlı iki arkadaşını da bu plana ortak etti.

• Milletvekili Sancar: Tehdit ve şantaj var

• Sancar’la ilgili kaset olayında yeni detaylar ortaya çıktı

GÖRÜŞMEYE DAVET

Haberin DevamıReklam

Bu plan gereğince Fatih S, Sancar’ı arayarak Denizli’de rezidans dairesine ‘bir konuyu görüşmek üzere’ davet etti. Sancar da kabul edince, Kuşadası’nda planı yapan Sadık S. ve Fatih K. de Denizli’ye geldiler. Fatih S. ile söz konusu daireye girdiler ve klimaya kamerayı yerleştirerek daireden ayrıldılar. Rezidansın yakınında araç içinde beklemeye başladılar.

GÖRÜNTÜLERİNİ ÇEKTİ

İddianameye göre Sancar sarhoş olunca Fatih S. bu durumdan faydalanıp müstehcen görüntü çekti. Sancar daha sonra evden ayrıldı. Fatih S. de klimaya yerleştirilen kamerayla yapılan kaydı aldı ve bilgisayarına aktardı. Görüntülerin sadece müstehcen bölümlerinin yer aldığı bölümü bıraktı, diğer bölümleri sildi.

9 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Daha sonra Fatih K.’yı da aralarına dahil eden grup Sancar’dan para istedi. Sancar, para vermedi. Sancar daha sonra görüntülerin satılacağı duyumu üzerine savcılığa başvurarak şikâyetçi oldu. Şüpheliler gözaltına alındı ve üç kişi tutuklandı. Bir şüpheli ise aranıyor. Soruşturmayı tamamlayan savcılık şüphelilerin “şantaj” ve “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçlarından cezalandırılması talebiyle iddianame hazırladı. Şüpheliler için 9’ar yıla kadar hapis isteniyor.