Karısını hunharca öldürdü, kendini “gaipten sesler duydum” diye savundu – D20Haber
18.06.2024, Salı
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Karısını hunharca öldürdü, kendini “gaipten sesler...

Karısını hunharca öldürdü, kendini “gaipten sesler duydum” diye savundu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 7 Nisan 2023 Cuma - 13:49Güncelleme: 7 Nisan 2023 Cuma - 13:56
Karısını hunharca öldürdü, kendini “gaipten sesler duydum” diye savundu

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde kürtaj yaptırdığını öne sürerek eşini hunharca katleden katil zanlısı, ilk duruşmada kendini “Bipolar bozukluk ve şizofreni rahatsızlıklarım var. Gaipten sesler duydum” sözleriyle savundu.

•TIKLAYIN | Karısını boğazından ve göğsünden bıçaklayarak öldürdü

•TIKLAYIN | Elif Irmak cinayetinde iddianame kabul edildi, ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi

Eş katilinin yargılanmasına Denizli 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Cumhuriyet savcısı, 25 yaşındaki Ahmet Emre Irmak hakkında “kadına karşı kasten öldürme” ve “eşi kasten öldürme” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet cezası istedi.

Kürtaj yaptırdığını iddia ettiği 18 yaşındaki eşi Elif Irmak’ı katleden Ahmet Emre Irmak, duruşmadaki ifadesinde, farklı zamanlarda gaipten sesler duyduğunu, İzmir’deki akrabalarının çocuk aldırmasını öğrendiğini, eşinin de çocuk aldırdığını sandığını söyledi.

Rahatsızlıkları olduğunu öne süren sanık, “Bipolar bozukluk ve şizofreni rahatsızlıklarım var. İzmir’de doktora göründüm. Bir gün sonra halamın kızı çocuğunu aldırdı. Onlar kendi arasında bu konuyu konuşuyordu. Ben üstüme alındım. Eşim benden habersiz çocuk aldırdı sandım. Bana o esnada gaipten sesler geldi. Halamın kızı değil de eşim çocuk aldırmış gibi sesler duydum. Annem ve babamın bu konuyu konuştuklarına dair sesler duydum” dedi.

Haberin DevamıReklam
Denizli’ye döndüğünde eşiyle bu konuyu konuştuklarını kaydeden Irmak, “Eşimle konuştum, çocuk aldırmadığını söyledi. Olay akşamı anneannemlere gittik. Orada da gaipten sesler duydum. Babamın Suriyeli bir kadınla evlendiğini duydum. Eşimi nikah şahidi olarak götürmüş. Suriyeli kadının oğlu ile eşimin yakınlaşması olmuş. Eşim beni aldatmış, bu şekilde sesler duydum. Evde konu tekrar açıldı. Kulağıma gelen sesleri hatırlayarak sinirlendim, eşime tokat attım. Babam araya girmeye çalıştı. Çenesine yumruk attım. Sakinleşmeye çalıştım. Bu sırada Elif mutfağa koştu. Peşinden koştum. ‘Seni babanın evine götüreceğim’ dedim. Bir tartışma çıkar düşüncesiyle mutfak tezgahının üzerindeki bıçağı belime soktum. Saçından ve kolundan sürükledim. Babam engel olmaya çalıştı, bıçağı savurdum. İki kez isabet edince beni bıraktı” diye konuştu.

Olay anını da anlatan sanık, “100 metre gittikten sonra kayınvalidemin sesini duydum. ‘Onu nereye götürüyorsun. Onun sevdiği var onu sevdiğine vereceğim’ diye gaipten sesler duydum. Eşimin karnına ve beline bıçağı salladım. 4 sefer bıçak darbesi vurdum. Eşim yere düştü, hareketsiz şekilde yerde kaldı. O sırada yaşıyordu. Pişman oldum, koşup eve döndüm. Ambulansı aradım. Eşimi ve babamı bıçakladığımı söyledim. Sonra kız kardeşimle divana uzandım. Jandarma gelince teslim oldum. Bir an gözüm karardığı için eşimi bıçakladım öldürme kastım yoktu” ifadelerini kullandı.

Tanıkların da dinlendiği duruşmada mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına, Adli Tıp Kurumunun yazısına istinaden otopsiyi yapan adli tıp uzmanından kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için görüş alınmasına, ayrıca sanığın tedavi gördüğünü söylediği Pamukkale Üniversitesi Hastanesi, Denizli Devlet Hastanesi ve özel kliniklerden tüm evraklarının alındıktan sonra en yakın ruh ve sinir hastalıkları hastanesine sevk edilerek, cezai ehliyetli olup olmadığının belirlenmesine karar verdi.

İlçenin Pınarkent Mahallesi’nde geçen yıl kasım ayında işlenen cinayette. Ahmet Emre Irmak, kürtaj yaptırdığını iddia ettiği eşi Elif Irmak’ı bıçaklayarak öldürmüş, babasını da yaralamıştı. Cinayet sonrası yapılan otopside genç kadının hamile olmadığı belirlenmişti.