Elif Irmak cinayetinde iddianame kabul edildi, ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi – D20Haber
20.05.2024, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. YAŞAM
  4. /
  5. ASAYİŞ
  6. /
  7. Elif Irmak cinayetinde iddianame kabul edildi,...

Elif Irmak cinayetinde iddianame kabul edildi, ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 2 Mart 2023 Perşembe - 10:18Güncelleme: 2 Mart 2023 Perşembe - 10:18
Elif Irmak cinayetinde iddianame kabul edildi, ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, kocası tarafından katledilen Elif Irmak cinayetinde yeni gelişme oldu. Sanık hakkında iddianame kabul edildi ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Bu arada, genç kadının hamile olmadığı ve kürtaj yaptırmadığı ortaya çıktı.

•TIKLAYIN | Karısını boğazından ve göğsünden bıçaklayarak öldürdü

Pınarkent Mahallesi’nde geçen yılın kasım ayında meydana gelen olayda, 25 yaşındaki Ahmet Emre Irmak, bir yıl önce evlendiği eşi 18 yaşındaki Elif Irmak’ı evin dışına çıkarmış ve boş arsada bıçaklayarak öldürmüştü.

Cinayetle Denizli Cumhuriyet Başsavcılığınca ilgili hazırlanan iddianame, denizli 5. Ağır ceza Mahkemesince kabul edildi. İddianamede, cinayet günü yaşananlara tüm detaylarıyla yer aldı.

TARTIŞTI, YUMRUKLADI, ÖLDÜRDÜ

Cinayet gecesi katil zanlısı Ahmet Emre Irmak, eve geldikten sonra Elif Irmak ile çocuk aldırma konusunda tartıştı. Babası Hikmet Irmak (53) ve annesi Nazan Irmak araya girerek, gelinlerinin çocuk aldırmadığını anlatmaya çalıştı. İkna olmayan şüpheli eşine tekme ve yumruklarla saldırdı, araya girmeye çalışan babası Hikmet Irmak’ı da yumrukladı.

Korkarak mutfağa kaçan genç kadını takip eden sanık, mutfak tezgahı üzerindeki bıçağı aldı ve eşini sürükleyerek dışarı çıkarmaya çalıştı. Kendisini durdurmak isteyen babasını bacağından bıçakladı.

ÖLDÜRÜP EVE GERİ DÖNDÜ

Haberin DevamıReklam
Genç kadını sürükleyerek 150 metre uzaklıktaki baba evine doğru götürmeye başlayan katil zanlısı kendi evinden 82 metre uzaklaştıktan sonra bilinmeyen bir nedenle durdu. Boş bir arsanın yanında Elif Irmak’ı iki kez göğsünden, bir kez karnından ve bir kez de sırtından bıçaklayan zanlı, daha sonra evine geri döndü.

Güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınan Ahmet Emre Irmak’ın ilk ifadesinde ‘pişmanım’ demediği ve güvenlik güçlerine “Sizin çocuğunuzu kürtajla aldırsalar siz ne yapardınız?” diye sorduğu iddia edilmişti. Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede sanığın suçunu kabul ettiği belirtildi.

KÜRTAJ YAPTIRMAMIŞ

Diğer yandan otopsisi yapılan genç kadının incelemesinde hamile olmadığı ve kürtaj yaptırmadığı ortaya çıktı. Savcılık bu nedenle sanığın ‘eşinin çocuk aldırdığı’ yönündeki savunmasına itibar edilmemesini istedi. Savcılık iddianamesinde ayrıca sanığa haksız tahrik indirimi uygulanmamasını da talep etti.

Ahmet Emre Irmak hakkında ‘kadına karşı kasten öldürme’, ‘eşi kasten öldürme’ ve ‘üstsoya karşı silahla kemik kırığına neden olacak şekilde kasten yaralama’ suçlamasıyla müebbet hapis cezası istendi. Sanığın yargılaması Denizli 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.