30.06.2022, Perşembe
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. Kareteci kızlar, Türkiye şampiyonu oldu

Kareteci kızlar, Türkiye şampiyonu oldu

Haber Merkezi - 1 Eylül 2020 Salı - 12:30 Kareteci kızlar, Türkiye şampiyonu oldu

Denizli Karate İhtisas Spor Kulübünün kızları, Sakarya’da düzenlenen Kulüpler Türkiye Karate Şampiyonası’nda birinciliği elde ederek, kente altın madalyayla döndü.

A- A+

Türkiye Kulüpler Karate Şampiyonası, Sakarya’nın ev sahipliğinde 27-30 Ağustos tarihleri arasında yapıldı. 50 ilden 711 bayan, 1033 erkek sporcunun katıldığı şampiyonanın ümit-genç bayanlar takım kata dalında Damlasu Türemen, Peri Koyuncu ve Aslı Başak Pehlivan’dan oluşan Denizli Karate İhtisas Spor Kulübü altın madalyanın sahibi oldu.

Arda Aras, Yasin Soğancı ve Bejan Varvar’dan oluşan erkek kata takımı ise şampiyonayı beşinci olarak tamamladı.

KAYA: PANDEMİ DÖNEMİNDE FORMUMUZU KORUDUK

Şampiyon takımın başkanı İhsan Kaya, pandemi döneminde tedbirlere uyarak çok çalıştıklarını ve form durumlarını zirvede tuttuklarını belirterek, sporcularının hedefe olan inancının bugün şampiyonluğu getirdiğini söyledi.

Haberin DevamıReklam

İBANOĞLU, SPORCULARI KUTLADI

“Başarıyı önce hayal etmek, sonra da inanmak gerekiyor” diyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, son dönemde farklı branşlarda Denizlili sporcuların bu inancı taşıdığını ve başarıya adım adım ulaştığını söyledi. Bunun son örneğini Türkiye Karate Şampiyonasında Denizli’yi başarıyla temsil eden Karate İhtisas Spor Kulübü sporcularının gösterdiğini belirten İbanoğlu; başarıda emeği geçen sporcu, antrenör ve idarecilere teşekkür etti.