17.04.2021, Cumartesi
17 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Sağlıklı yaşam için 10 bin adım...

Sağlıklı yaşam için 10 bin adım yürüdüler

Haber Merkezi - 3 Ekim 2018 Çarşamba - 14:11 Sağlıklı yaşam için 10 bin adım yürüdüler

Obezitenin azaltılması, beslenme alışkanlıklarının geliştirilmesi ve sağlıklı yaşam kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürüyüş düzenlendi.

A- A+

Sağlık Bakanlığı tarafından ‘Her Gün 10 Bin Adım’ temasıyla düzenlenen etkinlik, Yenişehir Yürüyüş yolunda gerçekleştirildi. Denizli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinliğe Vali Yardımcısı Ali Cergibozan, Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Başgün, Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Ekici, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Aytekin Polat, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Burak Altan, Servergazi İmam Hatip Ortaokulu idaresi, öğrenciler ve sağlık çalışanları katıldı.

Etkinliğe katılan öğrenciler ellerinde ‘Her gün 10 Bin Adım’ yazan dövizlere yürüdü. Yürüyüş sonrası Servergazi İmam Hatip Ortaokulu’nda beden eğitim öğretmenleri eşliğinde çocuklarla fiziksel aktiviteler yapıldı. Oyunların da oynanandığı etkinlikte yürüyüşe katılan öğrencilere elma, su, ağız ve diş sağlığı seti hediye edildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından obezitenin azaltılması ve sağlıklı yaşam kültürünün benimsenmesi amacıyla tüm illerde 3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü etkinliği düzenlendiğini belirten İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, “Fiziksel aktivitenin sağlık için öneminin yeterince anlaşılamaması ve giderek daha hareketsiz bir yaşam tarzının benimsenmesi, toplumda obezite, kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet, osteoporoz gibi kronik hastalıkların görülme sıklığını arttıran önemli nedenlerden biridir. Günlük yaşamı mümkün olduğunca aktif geçirmek, sağlıklı bir yaşamın ilk adımıdır. Bugün Servergazi İmam Hatip Ortaokulu ile birlikte yaptığımız etkinlikle farkındalık oluşturmaya çalıştık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.