22.10.2021, Cuma
10 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Sağlık için pedal çevirdiler

Sağlık için pedal çevirdiler

Haber Merkezi - 5 Mayıs 2017 Cuma - 18:02 Sağlık için pedal çevirdiler

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği organizasyonuyla fiziksel aktivite ve aktif yaşam konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla “Şimdi Hareket Zamanı” sloganıyla Bursa'dan 5 gün önce başlatılan bisiklet turu, Denizli'de tamamlandı.

A- A+

“Şimdi Hareket Zamanı” sloganıyla Bursa’dan 1 Mayıs’ta başlatılan 580 kilometrelik bisiklet turu, Denizli’de sona erdi. Bursa Bisiklet ve Doğayı Sevenler Derneği, Enerji Verimliliği ve Çevre Koruma Derneği ile Uludağ Üniversitesi Bisiklet Topluluğu üyelerinin destek verdiği etkinlik kapsamında farklı yaş gruplarından oluşan bisikletçiler, 5 günde 580 kilometre yol kat ederek Denizli’ye ulaştı. Bisikletçileri, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan karşıladı.

BİSİKLETÇİLERE DENİZLİ HAVLUSU

Bisikletçileri “hoş geldiniz” diyerek karşılayan Başkan Zolan, sporcuların boyunlarına Denizli havlusu astı. Zolan, karşılamanın ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliğinin 26. olağan meclis toplantısı Denizli’de gerçekleştireceklerini belirterek, “Bunun öncesinde Bursa’dan yola çıkan sporcularımız 5 gün boyunca pedal çevirerek Denizlimize ulaştılar” dedi.

Haberin DevamıReklam

Bisiklet binmenin hem çevreye olumsuzluk sağlamadığını hem de spor yaptırdığını kaydeden Zolan, “Bursa-Denizli etabı burada sonlanmış oldu. İnşallah Sağlıklı Kentler Birliğinin Meclis Toplantısına da ev sahipliği yapacağız. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak birlik üyesi olmanın da mutluluğunu yaşıyoruz. Burada bisikletle çok uzun bir yolu kat ederek gelen misafirlerimizi karşıladık. Terlerini silmeleri için Denizli ürünü olan havlularımızı boyunlarına astık. Ülkemizin daha sağlıklı, insanlarımızın daha mutlu olması için 3 gün boyunca sürecek Sağlıklı Kentlerde Jeotermal Kaynakların Kullanımı konulu bir çalışma gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

YAKLAŞIK 300 DAVETLİ KATILACAK

Denizli Büyükşehir Belediyesinin de üyesi olduğu Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, 26. olağan meclis toplantısını 5-7 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Toplantıya 64 üye belediyeden yaklaşık 300 davetli katılacak.