13.08.2022, Cumartesi
22 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Sağlık Bakanı Koca’dan Denizli Şehir Hastanesi...

Sağlık Bakanı Koca’dan Denizli Şehir Hastanesi açıklaması

Haber Merkezi - 12 Aralık 2021 Pazar - 20:23 Sağlık Bakanı Koca’dan Denizli Şehir Hastanesi açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı açıklamada, Denizli Şehir Hastanesinin genel bükçe kaynaklarıyla yapıldığını söyledi.

A- A+

TBMM Genel Kurulu’nda bakanlığının bütçesi görüşülürken konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çok tartışılan şehir hastaneleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Koca, “Biz sadece kamu-özel iş birliği ile hastaneler yapmadık. Yapımı genel bütçeden tamamlanmış ve inşaatı devam eden toplam 15 şehir hastanemiz var” dedi.

Konuşmasında Denizli Şehir Hastanesine de değinen Koca, “Aydın, Denizli, Şanlıurfa şehir hastanelerimiz genel bütçeden yapılıyor Esas olan sağlık hizmetinin verilmesidir. Bunu bize emanet edilen kaynağı en doğru şekilde kullanmaktan, en kaliteli sağlık hizmetini en uygun koşullarda sunmaktan başka gayretimiz olamaz” ifadelerini kullandı.

Haberin DevamıReklam

ŞEHİR HASTANESİ 2 KEZ İHALE EDİLDİ

Sağlık Bakanlığınca Denizli Şehir Hastanesi ile ilgili 2 ihale yapıldı. İlk ihale 30 Aralık 2020’de yapıldı. Bu ihalenin sonucu açıklanmadan 6 Mayıs’ta ikinci ihale gerçekleştirildi.

İlk ihalede hastanenin maliyeti 1 milyar 389 milyon 418 bin 6 lira 84 kuruş, ikinci ihalede 1 milyar 553 milyon 848 bin 970 lira olarak belirlendi.

İkinci ihalede en düşük teklifi 1 milyar 189 milyon Ermit Mühendislik+Özge İnşaat ortaklığı verirken, REC Uluslararası 1 milyar 550 milyon lirayla en yüksek teklifi sunan firma oldu.