27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Referandumda oy kullanacak hastalara araç hizmeti

Referandumda oy kullanacak hastalara araç hizmeti

Haber Merkezi - 12 Nisan 2017 Çarşamba - 10:17 Referandumda oy kullanacak hastalara araç hizmeti

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü, Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinasyonunda referandumda oy kullanmak isteyen, fakat sağlık yardımı olmaksızın oy kullanamayacak hastalar için gerekli tüm düzenlemeler yapıldı.

A- A+

Denizli’de sağlık yardımı olmaksızın referandumda oy vermeye gidemeyecek hastalara destek olmak için sağlık ekipleri tüm hazırlıklarını tamamladı. 16 Nisan Pazar günü oy kullanmak isteyen, fakat sağlık durumu buna elverişli olmayan vatandaşların Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan 444 38 33 numaralı evde sağlık hizmetleri çağrı merkezini araması yeterli olacak.

Haberin DevamıReklam

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk, hastanede yatan veya evde sağlık hizmeti alan vatandaşların oy kullanabilmeleri için gerekli tüm hazırlıkları yaptıklarını söyledi. Öztürk, “Sağlık Bakanımız Recep Akdağ öncülüğünde başlatılan ve ilimizde İl Sağlık Müdürlüğü, Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinasyonunda evinde sağlık hizmeti alan, hastanede yatan ve sağlık yardımı olmadan oy kullanamayacak vatandaşlarımıza destek olacağız. Hastalarımız 444 38 33 numaralı çağrı merkezini arayarak oy kullanma taleplerini iletebilirler. Talepte bulunan hastalarımız evde sağlık hizmeti ekibi tarafından değerlendirilerek hasta nakil araçları ile oy verecekleri merkezlere taşınacak ve oy verme işleminden sonra alındıkları yere geri götürülecektir” dedi.