01.07.2022, Cuma
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Coronavirüs vakaları arttı, PAÜ’nün asistan hekimlerine...

Coronavirüs vakaları arttı, PAÜ’nün asistan hekimlerine DDH’da nöbet görevi verildi

Engin ÜNAL / D20HABER - 6 Eylül 2020 Pazar - 15:15 Coronavirüs vakaları arttı, PAÜ’nün asistan hekimlerine DDH’da nöbet görevi verildi

Denizli’de son dönemde coronavirüs (COVID-19) vakalarının artması üzerine, Denizli Devlet Hastanesinde (DDH) görevli doktorların iş yükünü hafifletmek amacıyla Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesinde görevli asistan hekimler, burada görevlendirilmeye başladı.

A- A+

Ülke genelinde olduğu gibi, Denizli’de de coronavirüs salgınında artış görüldü. Vakaların hızla yükselmesi üzerine hastanelerde yeni sürece ilişkin düzenlemeler de yapılıyor. Poliklinikler ve COVID-19 hastaları için hazırlanan servislerde personel takviyesi de yapıldı.

PAÜ’NÜN ASİSTAN HEKİMLERİNE GÖREV

Yataklı tedavinin yapıldığı DDH’da aynı zamanda normal poliklinik ve ameliyat hizmetleri de verildiği, aynı zamanda doktorların yıllık izin kullanma isteği için PAÜ’den yardım istendi. Vali Ali Fuat Atik’in de onayıyla PAÜ Hastanesinde görev yapan asistan hekimlerin DDH’da görevlendirilmesine başlandı. Başlangıçta nöbete yazılan asistan hekimlerden intaniye ve göğüs hastalıkları bölümlerinde de yararlanmaya başlanıldığı öğrenildi.

Haberin DevamıReklam

PAÜ’DE 20 ODA HAZIR TUTULUYOR

Diğer yandan, vakaların daha da artması durumunda hemen devreye sokulmak üzere PAÜ Hastanesinde 20 odanın yataklı tedavi için hazır tutulduğu, Servergazi Devlet Hastanesinde de zaman zaman COVID-19 hastalarının tedavisinin yapıldığı belirtildi.

Çivril, Acıpayam ve Tavas devlet hastanelerinde de ağır olmayan hastaların tedavisinin yapıldığı ifade edildi.