30.10.2020, Cuma
13 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu

PAÜ Hastanesinde ozon tedavisi başladı

Haber Merkezi - 1 Ekim 2020 Perşembe - 11:25 PAÜ Hastanesinde ozon tedavisi başladı

Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde, hücre hasarını önlemede, sağlıklı yaşam sağlamada ve bağışıklık sistemini güçlendirmede etkili olduğu belirtilen ozon tedavisi uygulamaları başladı.

A- A+

PAÜ Hastanesindeki ozon tedavisi, başkanlığını Prof Dr Füsun Ardıç’ın yaptığı Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalında Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Ünitesinde veriliyor. Anabilim dalı başkanı Prof. Dr. Füsun Ardıç, konuyla ilgili açıklamasında, ozon uygulamalarının vücudun antioksidan sistemini uyararak hücre hasarını önleme, sağlıklı yaşam/yaşlanmayı sağlama ve bağışıklık sistemini güçlendirme özelliği olduğunu belirtti.

Bu yönü ile sadece hastalıkların tedavisi için değil hastalıklardan korunmak, sağlıklı yaşamak ve anti-aging için de uygulandığını belirten Prof Dr Ardıç, “Son yıllarda giderek popüler olan ozon tedavileri, üniversitede açılan ünitede en son teknoloji kapalı sistem ozon cihazı ile doğru kişiye, doğru endikasyonda, doğru uygulama ile güvenli tedavi konforu ile uygulanmaktadır. Çok güçlü dezenfektan, antimikrobiyal ve bağışıklık sistemini güçlendiren özellikleri nedeniyle tıbbi tedavide kullanılan ozon, ‘medikal ozon’ olarak adlandırılmaktadır” dedi.

Prof Dr Ardıç, ozon tedavisinin genellikle haftada 2 olmak üzere, 10-12 seanstan oluştuğunu sözlerine ekledi.