26.05.2022, Perşembe
19 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. PAÜ Hastanesinde İnfüzyon Ünitesi hizmet vermeye...

PAÜ Hastanesinde İnfüzyon Ünitesi hizmet vermeye başladı

Haber Merkezi - 28 Şubat 2022 Pazartesi - 15:16 PAÜ Hastanesinde İnfüzyon Ünitesi hizmet vermeye başladı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi bünyesinde açılan Nöroloji Anabilim Dalı İnfüzyon Ünitesi hastalara hizmet vermeye başladı.

A- A+

Hastanenin altıncı katında açılan üniteyle ilgili bilgi veren Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof Dr Levent Sinan Bir, son yıllarda klinik nörolojide, özellikle de nöroimmünoloji ile ilgili baş döndürücü gelişmeler eşliğinde bağışıklık sistemi aracılı hastalıkların tedavi yöntemlerinde çeşitliliğin arttığını belirtti.

Gerek hasta sayısının, gerekse gözlem altında damardan uygulanması gereken tedavilerin kullanım sıklıklarının artması nedeniyle hastaların yatak sırası beklediğine dikkati çeken Bir, “Hastalarımız bazen zaruri ve acil koşullarda konforlu olmayan geçici mekanlarda tedavi almaktaydı. Hastalarımızın önemli bir bölümü günübirlik yatışla, bazen birkaç gün ardı sıra sürecek bu tedavileri alıp akşamı evlerinde geçirmeyi tercih etmektedir. İnfüzyon ünitesi, yataklı serviste yığılımı engelleyecek, yatış sırası bekleme sıkıntısını giderecek, saatler sürebilen bu uygulamalarda gayet ferah bir özel ünitede ve rahat yatar koltuklarda hastane koşullarında gözetim altında sıkıntı yaşamayacaklardır” dedi.