22.09.2020, Salı
19 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu

Pamukkale Belediyesi’nce düzenlenen eğitimde bebek masajının önemi anlatıldı

Haber Merkezi - 4 Şubat 2020 Salı - 11:38 Pamukkale Belediyesi’nce düzenlenen eğitimde bebek masajının önemi anlatıldı

Pamukkale Belediyesi’nin bebeklerin sağlıklı bir şekilde gelişmesinde önemli bir konu olan bebek masajını kapsayan anne-bebek eğitimi ile aileler bebeklerine nasıl masaj yapacaklarını öğrendi.

A- A+

Pamukkale Belediyesi ve Bebek Masaj Eğitmeni Seda Güven iş birliğinde bir alışveriş merkezinde düzenlenen Anne-Bebek Eğitimi’nde bebeklere uygulanacak masaj teknikleri ailelere aktarıldı. 0-10 ay aralığında bebeklerin ve annelerinin katıldığı etkinlikte katılımcılara ilk olarak teorik bilgiler aktarılırken, daha sonra uygulamalı eğitim verildi. Bebek masajının çok önemli olduğunu ifade eden Güven, masaj sayesine bebeğin hem fiziksel hem de ruhsal olarak daha sağlıklı bir gelişim gösterdiğini, bu sayede bebeklerin ve ailelerin mutluluklarının katlandığını belirtti.

AİLELER ÇOK MEMNUN

Pamukkale Belediyesi Anne-Bebek Eğitimi’ne katılan Şeyma Yergin, bu tür bir eğitimin yapılmasından dolayı memnun olduğunu söyleyerek, “Bebek masajı konusu çok önemli. Ben bu konuyla 3 ay önce tanıştım. Pamukkale Belediyesi’nin bu tür bir etkinliğe imza atması çok güzel bir durum. Hem bebekler hem de ailelerin daha mutlu olması için bu ve benzeri etkinliklerin devamını diliyorum. Bu imkanı sağladığı için Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye çok teşekkür ediyorum” dedi.

Gamze Cengiz Türkeli ise, “Bu etkinliğin yapılmasını sağlayan Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki’ye çok teşekkür ediyorum. Bu eğitim sayesinde bebeğimizle anne-babalar olarak önemli bir bağ kurduk. Çok faydalandık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bebek Masaj Eğitmeni Seda Güven de bebek masajı konusunda önemli bir etkinlik düzenlendiğinin altını çizerek, “Bu tür eğitimler anne babalar ile bebekler arasında çok önemli bağlar kuruyor. Bebeklerin hem fiziksel hem de ruhsal olarak gelişimlerinde masajın önemi çok büyük. Bu konuyu ailelerle tanıştırma fırsatı sunduğu için Pamukkale Belediye Başkanımız Avni Örki’ye çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“HERKESİN MUTLU OLMASINI İSTİYORUZ”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçede yaşayan her kesimin mutlu olması için var güçleriyle çalıştıklarını belirterek, “Ailelerin mutluluk kaynağı olan bebeklerin gelişimlerinde önemli katkıları bulunan anne bebek eğitimi konusunda etkinlik düzenledik. Bu eğitim ile bebekler ile anne babalar arasına daha sağlıklı bir bağ kurulduğunu öğrendik. Bu ve benzeri eğitimlerle ilçemizde yaşayan herkesin mutlu olması için çaba harcamaya devam edeceğiz. Anne-Bebek eğitimine katılan tüm vatandaşlarımızla eğitimi veren eğitmenimiz Seda Güven hanıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.