27.07.2021, Salı
21 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Organlarıyla 3 kişiye hayat verdi

Organlarıyla 3 kişiye hayat verdi

Haber Merkezi - 19 Mart 2019 Salı - 11:58 Organlarıyla 3 kişiye hayat verdi

Ani bilinç kaybı nedeniyle geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden 61 yaşındaki Mehmet Aydınhan’ın organları, bağış bekleyen hastalara umut oldu.

A- A+

Geçirdiği beyin kanaması sonucu fenalaşan ve Servergazi Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 61 yaşındaki Mehmet Aydınhan’ın 2 gün sonra beyin ölümü gerçekleşti. Ayydınhan’ın yakınları organ bağışı konusunda bilgilendirildi. Ailenin organ bağışında bulunma kararı almasının ardından yapılan operasyonda Aydınhan’ın, 2 böbreği ve karaciğeri alındı.

Aydınhan’ın karaciğeri İzmir Kent Hastanesi’ne, böbrekleri ise Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi ile İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi’nde organ bekleyen hastalara gönderildi.

Mehmet Aydınhan’ın ailesine baş sağlığı dileyen Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk organ bağışının hayati öneme sahip olduğunu belirterek; “ Ülkemizde binlerce vatandaşımız yaşamını sürdürebilmek için organ beklerken, organ bağış sayılarının beklentinin çok altında olduğunu biliyoruz. Bunun için bu aybaşında Denizli’de Her Bağış Yeni Bir Hayat projesine başladık. Projemiz kapsamında organ bağışının önemini anlatmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızı organ bağışında bulunmaya davet ediyoruz. İnşallah Denizli halkının da desteğiyle ilimizdeki organ bağış sayılarını arttıracağız. Ben buradan Aydınhan ailesine çok teşekkür ediyorum. Acılarını bir kenara bırakıp organ bağışında bulunarak organ bekleyen hastalara umut oldular” dedi.