Karahayıt Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesine personel alınacak – D20Haber
21.04.2024, Pazar
9 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Karahayıt Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesine...

Karahayıt Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesine personel alınacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 13 Nisan 2023 Perşembe - 07:48Güncelleme: 13 Nisan 2023 Perşembe - 07:48
Karahayıt Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesine personel alınacak

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Karahayıt Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde görevlendirilmek üzere çeşitli kadrolara 405 sözleşmeli personel alınacak. Alınacak personel ile ilgili şartlar ve kadrolar açıklandı, başvurular bugün başladı.

PAÜ Karahayıt Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde görevlendirilmek üzere 100 hemşire, 5 fizyoterapist, 3 biolog, 1 dietisyon, 4 eczacı, 8 röntgen teknikeri, 25 sağlık teknikeri, 12 diğer personel, 1 sağlık fizikçisi, 1 spor uzmanı, 7 mühendis, 3 tekniker, 15 teknisyen, 2 antrenör, 25 büro personeli, 142 destek personeli, 51 koruma ve güvenlik görevlisi alınacak.

SINAV YAPILMAYACAK

Sözleşmeli personel alımıyla ilgili yapılan ilana göre, yazılı ve sözlü sınav yapılmayacak. PAÜ’nün Karahayıt’taki Hastanesinde istihdam edilecek personelin gerekli görüldüğünde merkez hastanede de görevlendirileceği belirtildi.

GENEL ŞARTLAR

Alınacak personel ile ilgili genel şartlar şöyle:

● Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

● 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

●657 sayılı Kanunu’nun 53’üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak.

● Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar ve kamu görevine iadesi reddedilenler başvuruda bulunamaz.

● Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak, askerlik hizmetini yapmış olmak ya da muaf olmak.

● 2022 yılı KPSS (B) grubu (KPSS(P3), KPSS (P93), KPSS(P94)) sınav sonuç belgesine sahip olmak.

● Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

● Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumumun bulunmaması.
● 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi gereğince sözleşmeli olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

● Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 6’ncı maddesi gereğince “İşe alınması açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini taşımadığının sonradan anlaşılması, işe alınma açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini sonradan kaybetmesi…” hallerinde hizmet sözleşmesi kurumca tek taraflı olarak feshedilir.

● 17.04.2021 tarih ve 31457 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu” gereğince sözleşme yapmaya hak kazanan adaylar hakkında arşiv araştırması yapılacak olup arşiv araştırması sonucuna istinaden sözleşme imzalanacak aday ile iletişime geçilecektir.

BAŞVURU ŞEKLİ VE TARİHİ

Adaylar, şahsen başvuruya gelmeden önce www.pau.edu.tr adresinden ilan tarihi itibariyle yayımlanacak olan başvuru formunu çevrimiçi olarak bilgisayar ortamından dolduracak. Daha sonra müracaat esnasında ıslak imzalı olarak ibraz edecektir. Başvurusunu çevrimiçi ortamda yaptıktan sonra şahsen müracaat yapmayan adayların çevrimiçi başvurusu işleme alınmayacaktır.

Başvurular üniversitenin Kınıklı Yerleşkesi’nde yer alan Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen yapılacak ve posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek. Şahsen başvuru yapamayacak adaylar noter vasıtasıyla verecekleri vekâlet ile başvuru işlemi yapabilecek (Koruma ve güvenlik
unvanına başvuran adaylar hariç).

Adaylar, şahsen başvurularını bugünden itibaren yapabilecek. Başvuruların bitiş tarihi 5 Mayıs 2023 olarak açıklandı.

Atanmaya hak kazanan adaylar başvuru bitim tarihi itibariyle en geç 15 gün içerisinde www.pau.edu.tr adresinden ilan edilecek.