20.09.2021, Pazartesi
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Kanser hastaları için motif örerken hastalığını...

Kanser hastaları için motif örerken hastalığını öğrendi

Haber Merkezi - 30 Mart 2017 Perşembe - 17:01 Kanser hastaları için motif örerken hastalığını öğrendi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) öğrencileri ve onkoloji hastaları tarafından hazırlıkları devam eden “Bir Yumak Umut” projesine motif örerek destek veren bir kadın kanser taraması yaptırdı ve kanser olduğunu öğrenerek tedaviye başladı.

A- A+

PAÜ Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü öğrencileri ve Tıp Fakültesi Tıbbi Onkoloji Bölümü hastaları işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan kanserde erken tanının hayat kurtaracağına dikkat çekmek için başlatılan #biryumakumut projesi devam ediyor.

1-7 Nisan Kanser Haftasında gerçekleştirilecek olan etkinlik için çeşitli renk (özellikle pembe ve tonları) ve ebatlarda, tığ ya da şiş yardımı ile kurdele simgesini taşıyan motiflerin örülmesi çağrısında bulunan proje yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Ayşegül Koyuncu Okca, iki hafta gibi çok kısa bir sürede çığ gibi büyüyen yumakların insanları nasıl birleştiğini gözlemlediklerini, hedefleri olan 2 bin parça motifin çok daha fazlasının projeye gönül vermiş kişiler tarafından büyük bir zevkle örüldüğünü söyledi.

Haberin DevamıReklam

El Sanatları Bölümü öğrencileri tarafından projeye destek veren tüm katılımcılara kanser taramaları yaptırmaları konusunda gerekli bilgilendirmelerin yapıldığını belirten Koyuncu, daha proje başlamadan motif örerek destek olan bir bayanın kanser taraması yaptırdığını, kanser olduğunu öğrendiğini ve tedaviye başladığını sözlerine ekledi.