Kalp çevresinde 1 kilo yağ oluştu – D20Haber
23.05.2024, Perşembe
19 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Kalp çevresinde 1 kilo yağ oluştu

Kalp çevresinde 1 kilo yağ oluştu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 13 Mayıs 2024 Pazartesi - 12:02Güncelleme: 13 Mayıs 2024 Pazartesi - 12:02
Kalp çevresinde 1 kilo yağ oluştu

Denizli’de, özel bir hastaneye gelen hastanın kalp çevresinde oluşan 1 kilo 84 gram yağ ameliyatla alındı.

Burdur’da ikamet eden 68 yaşındaki Yahya Özsoy, kalbiyle ilgili sağlık sorunu yaşadığını söyleyerek özel bir hastanede tedavi olmak istedi. Yapılan tetkiklerde kalp çevresinde oluşan yağ kitlesi tespit edildi.

Ardından da kalp ve damar cerrahisi uzmanı Prof Dr Ali Vefa Özcan ve Op Dr Serkan Akcan tarafından ameliyata alındı. Tıbbi operasyonla kalbi çevreleyen 1 kilo 84 gram yağ tabakası alındı. Bir süre hastanede tutulan Özsoy, sağlık durumunun iyi olduğunun görülmesiyle de taburcu edildi.

Haberin DevamıReklam
Ameliyatla ilgili bilgi veren Prof Dr Özcan, “Kalpte şüpheli bir kitle tespit ettik. Yaptığımız tetkikler sonucu bu kitlenin bir yağ tümörü olduğu anlaşıldı. Açık kalp ameliyatıyla yağ kitlesini kalbin çevresinden aldık. Çıkarıldıktan sonra patolojiye gönderilen bu kitlenin iyi huylu olduğu da öğrenildi” dedi.

Hastanede kaldığı süre boyunca hastanın takibini yapan Op Dr Akcan da, “Yahya amcamızın durumunu sürekli takip ettik. Ameliyatından sonra 2 gün yoğun bakımda tedavisi oldu. Yoğun bakımdan çıktıktan sonra 5 gün daha servisimizde kedisini misafir ettik. Daha sonra her hangi bir sıkıntı yaşanmayınca sağlıklı bir şekilde taburcu ettik. Bugün de kendisi kontrolüne geldi. Durumunun gayet iyi olması bizleri de çok mutlu etti” diye konuştu.

Yahya Özsoy ise, daha önce anjiyo olduğunu, ancak yaşadığı rahatsızlık üzerine hastaneye geldiğini söyleyerek,”Kalbimin etrafında bir kitle olduğunun söylenmesi üzerine ameliyat oldum. Kalp etrafından 1 kilodan fazla bir büyüklükte olan yağ kitlesi çıkarıldı” ifadelerini kullandı.

DENİZLİ (İHA)