25.07.2021, Pazar
22 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Dr. Meral Alten, Denizli Tabip Odası...

Dr. Meral Alten, Denizli Tabip Odası Başkanı

Haber Merkezi - 15 Nisan 2018 Pazar - 21:43 Dr. Meral Alten, Denizli Tabip Odası Başkanı

Denizli Tabip Odası’nın yeni başkan Dr. Meral Alten oldu. İki listenin yarıştığı genel kurulda 344 oyla başkanlığa seçilen Alten, Denizli Tabip Odası’nın ilk kadın başkanı oldu.

A- A+

Denizli Tabip Odası’nın seçimli olağan genel kurlu yapıldı. Gündemde yer alan maddelerin görüşülmesi, yönetim ve denetleme kurulları raporlarının genel kurul tarafından onaylanmasının ardından seçimlere geçildi.

İki dönem kuralı gereği Prof. Dr. Gökhan Önem’in aday olmadığı genel kurulda yönetim için Dr. Meral Alten başkanlığındaki Çağdaş Hekimler Grubu ile Dr. Sefa Gez’in başkanlığındaki Demokratik Katılım Grubu listesi yarıştı. Genel kurulda 344 oy alan Dr. Meral Alten, Denizli Tabip Odası’nın ilk kadın başkanı oldu. Sefa Gez ise 244 oyda kaldı.

Bu sonuçla Denizli Tabip Odası’nda 2. Alten dönemi başladı. 1992-1996 döneminde merhum Dr. Murat Alten, Denizli Tabip Odası Başkanlığını yapmıştı. Şimdi bu göreve 2 yıl için eşi Dr. Meral Alten seçildi.

Denizli Tabip Odası’nın Dr. Meral Alten başkanlığındaki yeni yönetimi Ahmet Ünsal Ataşer, Selçuk Ünal, Rıza Hakan Erbay, Bedriye Fercem Erbay, Özcan Kurt ve Ruhsar Alaca’dan oluştu.