09.12.2022, Cuma
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Denizli’nin ilk çocuk üroloji doktoru göreve...

Denizli’nin ilk çocuk üroloji doktoru göreve başladı

Haber Merkezi - 20 Ekim 2022 Perşembe - 16:44 Denizli’nin ilk çocuk üroloji doktoru göreve başladı

Denizli Devlet Hastanesine yeni bir yan dal daha eklendi. Görevine başlayan Çocuk Üroloji Uzmanı Op. Dr. Aykut Akıncı, Denizli’de bu alanda görev yapacak ilk hekim oldu.

A- A+

Denizli Devlet Hastanesinde hasta kabulüne başlayan Op. Dr Aykut Akıncı, alanıyla ilgili bilgi verirken “Çocuk ürolojisi, anne karnından başlamak üzere, yenidoğan ve sonraki dönemlerde görülebilen doğuştan ya da sonradan gelişen üriner ve genital sisteme ait hastalıkların tedavisi ile ilgilenir. Çocuklar, erişkinlerin belli bir ölçekte küçültülmüş hali değildir. Bu yüzdendir ki hastalıklarına yaklaşım gelişimini tamamlamış erişkinlerden oldukça farklıdır ve bu alanda özelleşmiş doktorlar tarafından değerlendirilmelidir” dedi.

Haberin DevamıReklam

Çocuk üroloji kliniğinde 0-18 yaş aralığındaki hastaların teşhis, tedavi ve takiplerin yapıldığını kaydeden Akıncı, “Kliniğimizde sünnet, hatalı sünnet düzeltilmesi, gömük penis, penis eğriliği, inmemiş testis, hidrosel (su fıtığı), kasık fıtığı, hipospadias, böbrek reflüsü, böbrek genişlemesi, böbrek taşları, idrar kaçırma gibi hastalıklarla ilgileniyoruz. Çocuğunuz ürolojik hastalıklardan herhangi birine sahipse veya bu hastalıklardan birinin olduğuna şüpheleniyorsanız, çocuğunuzla birlikte çocuk üroloji kliniğine başvurabilirsiniz” ifadelerini kullandı.