07.03.2021, Pazar
7 °C / 14 °C Denizli Hava Durumu

Denizli’nin coronavirüs haritası giderek kırmızılaşıyor

Engin ÜNAL / D20HABER - 31 Ağustos 2020 Pazartesi - 21:00 Denizli’nin coronavirüs haritası giderek kırmızılaşıyor

Denizli’de, coronavirüs yayılımı son dönemde yoğunlaştı. Sağlık Bakanlığının “Hayat Eve Sığar” (HES) uygulamasındaki Denizli haritası her geçen gün daha fazla kırmızıya bürünüyor.

A- A+

Yaz aylarında sahil kentlerine gidiş gelişler, Kurban Bayramı ve yıllık izinler sırasında gerçekleştirilen ziyaretler, düğün, nişan ve sünnet gibi törenler yoğun şekilde yapılınca, coronavirüs de yeniden yayılma eğiliminin yolunu buldu.

DELİKLİÇINAR MEYDANI KIZARDI

Kentin ana arterlerinden olan ve Pamukkale ile Merkezefendi ilçelerinin ortasında kalan Delikliçınar Meydanı, bir dönem kırımızı nokta sarıya doğru evrilirken, bugünlerde yeniden kızardı. HES uygulamasına girildiğinde bu bölgenin durumu net olarak görülebiliyor.

PAMUKKALE İLÇESİNDEKİ KIRMIZI NOKTALI YERLER

Pamukkale ilçesinde 15 mahallede kırmızı nokta göçe çarpıyor. Forum Çamlık AVM’nin bulunduğu bölge ise en dikkat çeken konumda. Cumhuriyet, Fatih, Kayıhan, Zeytinköy, Kervansaray, İncilipınar, Mehmetçik, Kuşpınar, Atalar, Pelitlibağ, 15 Mayıs, Topraklık, Karşıyaka, Dokuzkavaklar ve Aktepe mahalleleri dikkat edilmesi gereken yerler.

MERKEZEFENDİ’DEKİ KIRMIZI NOKTALI YERLER

Kentin bir başta ana arteri olan Bayramyeri Meydanı da dikkat edilmesi gereken noktalardan. Merkezefendi ilçesinde kırmızı noktaların olduğu mahalleleri ise Değirmenönü, Akkonak, Sırakapılar, Karaman, Saraylar, Muratdede, Yenimahalle, Sümer, Gültepe, Selçukbey, Yenişehir ve Merkezefendi.

•Coronavirüs Sarayköy’de can aldı, ilçede çok sayıda vaka tespit edildi

•Denizli HES uygulamasında kırmızıya büründü

7 İLÇEYE DİKKAT

İlçelerde de kırmızı renkler artıyor. Sağlık Bakanlığı HES uygulamasına göre, bu ilçeler Buldan, Sarayköy, Acıpayam, Bozkurt, Kale, Tavas ve Çivril.