16.07.2020, Perşembe
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu

Denizli’nin coronavirüs raporu açıklandı: 34 kişi hayatını kaybetti

Haber Merkezi - 23 Haziran 2020 Salı - 11:36 Denizli’nin coronavirüs raporu açıklandı: 34 kişi hayatını kaybetti

Denizli’de, coronavirüs salgınının başladığı ilk günden itibaren 742 kişiye pozitif tanı konulurken, 34 kişinin de yaşamını yitirdiği öğrenildi.

A- A+

Denizli’de şehir efsanesine dönen coronavirüs vaka sayısında net rakamlar verildi. Alınan bilgiye göre, salgının başladığı ilk günden 22 Haziran’a kadar il genelinde 742 kişiye coronavirüs tanısı konuldu. Aynı süreçte 34 kişi yaşamını yitirdi.

Dün itibariyle ise 391 kişiye test uygulandı, 2 kişinin test sonuçları pozitif çıktı. Halen 2 hasta yoğun bakımda tutulurken, 2 hastanın da entübe olduğu öğrenildi.

VALİ ATİK: MAÇA, KOMŞUYA, CAMİYE GİTMEYİ HEPİMİZ ÖZLEDİK

Vali Ali Fuat Atik ise, coronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan cezalarla ilgili bir soruyu yanıtlarken, Denizli’de büyük bir sorun olmadığını, 1 milyon nüfuslu ilde verilerin normal olduğunu belirtti. Atik “Cezayla bir şey yapılacağına inanmıyorum. Ama hepimiz kişisel tedbirimizi alırsak, hijyen kurallarına uyarsak bu süreci en kolay şekilde atlatıp özlediğimiz hayata kavuşuruz.Hepimiz maça gitmeyi, camiye gitmeyi, komşuya gitmeyi özledik” dedi.