30.06.2022, Perşembe
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Denizlili Profesör Mehmet Çilingiroğlu, COVID-19 aşısı...

Denizlili Profesör Mehmet Çilingiroğlu, COVID-19 aşısı için tarih verdi

Haber Merkezi - 15 Eylül 2020 Salı - 21:49 Denizlili Profesör Mehmet Çilingiroğlu, COVID-19 aşısı için tarih verdi

Denizlili Profesör Mehmet Çilingiroğlu, bir kez daha dikkatleri üzerinde topladı. Çilingiroğlu, dünyanın merakla beklediği COVID-19 aşısı ile ilgili “Aşı geliyor. Ben ekimin sonunda aşımı olup videosunu da çekeceğim” açıklamasını yaptı.

A- A+

ABD’de yaşayan ve katıldığı televizyon programlarında sert çıkışları ve yorumlarıyla tanınan Prof Dr Mehmet Çilingiroğlu, Halk TV’de yayınlanan Gürkan Hacır’ın sunduğu Şimdiki Zaman Siyaset programında, COVID-19 aşısıyla ilgili açıklamayla bir kez dikkatleri üzerinde topladı.

Türkiye’de kontrolsüz normalleşme yapıldığını savunan Çilingiroğlu, “Kış nasıl geçer?” sorusuna “Bu kış kötü geçecek. O yüzden herkesin grip aşısını yapması lazım. En azından grip aşımızı olalım. Yine kronik rahatsızlığı olanların zatürre aşısı yapması lazım. Yoksa grip mi coronavirüs tüm tespit edemeyeceğiz” yanıtını verdi.

Aşının ne zaman çıkacağıyla ilgili de konuşan Çilingiroğlu, “Aşı geliyor. Ben Ekim’in sonunda aşımı olup videosunu da çekeceğim. ABD’den, Almanya’dan, İngiltere’den gelecek. Rus aşısını sormayın bana. Türkiye’nin ön sipariş vermesi lazım. Aşı öncelikli olanlara yapılacak” dedi.

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, daha önce katıldığı bir televizyon programında, ABD’deki ölümlerle ilgili soruya yanıt verirken,”Çok kötü. 240 binlere çıkacak. Geri zekalı Trump” ifadesini kullanmıştı.

Habertürk TV’de katıldığı programda ise, modaretör Didem Arslan Yılmaz ile yaşanan sert tartışmada sonrasında canlı yayını terk etmişti.

Haberin DevamıReklam

PROF. DR. MEHMET ÇİLİNGİROĞLU’NUN BİYOGRAFİSİ

Mehmet Çilingiroğlu, 2 Nisan 1970 tarihinde Denizli’de dünyaya geldi. 1983-1986 yılları arasında Antalya Lisesi’nde eğitimini tamamlayan Çilingiroğlu, 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne giriş yaptı.

1993 yılında stajını da Hacettepe Üniversitesi’nde yapan Mehmet Çilingiroğlu, 1994 yılında Virginia Commonwealth Üniversitesi’nde staj sürecini devam ettirdi.

1995 yılında yine aynı üniversitede dahiliye bölümünde görev almaya başlayan Çilingiroğlu, 2000 yılında Amerikan Kalp Derneği Moleküler Kardiyoloji alanında araştırmacı olarak çalışmalarına başladı.

2004-2006 yılları arasında San Antonio Teksas Sağlık Bilimleri Janey Briscoe Kardiyovasküler Araştırma Merkezi’nde Girişimsel Kardiyoloji Üyesi olan Çilingiroğlu, 2010 yılında Evanston Hastanesi / NorthShore Üniversitesi’nde Yapısal Kalp Hastalıkları Üyesi görevini ifa etmiştir.

Mehmet Çilingiroğlu’nun eğitim verdiği üniversiteler arasında Bahçeşehir Üniversitesi, Arkansas Üniversitesi, Texas Kalp Bilimleri Üniversitesi ve Koç Üniversitesi yer alıyor.