30.06.2022, Perşembe
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. PAÜ Hastanesi’nin 1 biriminde COVID vakası...

PAÜ Hastanesi’nin 1 biriminde COVID vakası nedeniyle hasta kabulü durduruldu

Haber Merkezi - 19 Eylül 2020 Cumartesi - 11:15 PAÜ Hastanesi’nin 1 biriminde COVID vakası nedeniyle hasta kabulü durduruldu

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi’nin psikiyatri biriminde görevli 4 personelin COVID-19 testinin pozitif çıkması üzerine bu bölüme hasta yatışı durduruldu ve dezenfekte çalışması yapıldı.

A- A+

PAÜ Hastanesi’nin Psikiyatri Biriminde COVID-19 ile ilgili yaşananlar, bir anda gözlerin buraya çevrilmesine yol açtı. Bu birimde görevli personelden 4’ünde yıllık izin dönüşü COVID-19 tespit edildi. Bu personelden birinin temizlik görevlisi olması ve geniş bir alana temas etmiş olabileceği düşüncesiyle bölüm başkanı, birimde çalışan 115 dolayındaki personele COVID testi yaptırdı. Bu arada, bulaşı yaşanmaması için de psikiyatri servisine hasta kabulü ve yatışı durduruldu.

VATANDAŞ CİMER’E ŞİKAYET ETTİ

Haberin DevamıReklam

Psikiyatri biriminde bu karar uygulamaya konulurken, Aydın’dan bir hasta tedavi için geldi. Ancak kendisine COVID-19 vakası nedeniyle hasta kabulünün durdurulduğu aktarıldı. Hastaneye kabul edilmeyen vatandaş, bunu bir milletvekiline ve CİMER’e bildirdi.

HASTA KABULÜ PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK

Öte yandan, PAÜ Hastanesi Psikiyatri Bölümünde dezenfekte işleminin tamamlandığı, temaslıların izolesinin sağlandığı, tüm önlemlerin alınmasının ardından 21 Eylül Pazartesi gününden itibaren servisin hizmet vermeye başlayacağı belirtildi.