04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Ücretsiz tansiyon ve şeker ölçümleri

Ücretsiz tansiyon ve şeker ölçümleri

Haber Merkezi - 9 Eylül 2022 Cuma - 17:57 Ücretsiz tansiyon ve şeker ölçümleri

Denizli’de, Halk sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında Bayramyeri Meydanı’nda stant açılarak vatandaşlar kronik hastalıklarla ilgili bilgilendirildi, ücretsiz tansiyon ve şeker ölçümleri yapıldı.

A- A+

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü, 3-9 Eylül tarihleri arasındaki Halk sağlığı Haftası’nda bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. Bunlardan birisi de Bayramyeri Meydanı’nda açılan stant oldu. Burada vatandaşlara broşürler dağıtılarak tronik hastalıklarla ilgili bilgi verildi.

Ayrıca sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, tütün ve tütün ürünlerinden uzak durma gibi konularda anlatımlar yapıldı, tansiyon ve şeker ölçümleri gerçekleştirildi.

Haberin DevamıReklam

Standı ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, “Halk Sağlığı Haftası vesilesiyle çeşitli etkinlikler düzenledik. Merkez ve ilçe sağlık tesislerimizde, kamu kurumlarında, okullarda, halkımızın kalabalık olduğu pazar yerlerinde sağlık çalışanlarımız tarafından açılan stantlarda bilgilendirmeler yapıldı. Bu çalışmalarda toplumda sağlık bilincinin arttırılması, koruyucu hekimliğinin ön plana çıkması ve hastalıklar meydana gelmeden tespit edilebilmesini amaçladık. Tansiyon, şeker, obezite gibi hasların kan şekeri, kilo ve kan basıncını kontrol altında tutmaları için bağlı oldukları aile hekimlerine tarama ve izlemlerini yaptırmaları için yönlendirmelerde bulunduk” dedi.