30.06.2022, Perşembe
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Salgın yayıldı, pandemi hastanelerinin hepsi yeniden...

Salgın yayıldı, pandemi hastanelerinin hepsi yeniden yataklı tedaviye açıldı

Engin ÜNAL / D20HABER - 21 Eylül 2020 Pazartesi - 16:34 Salgın yayıldı, pandemi hastanelerinin hepsi yeniden yataklı tedaviye açıldı

Denizli’de, son aya göre eylülde coronavirüs salgının yüzde 60 artmasıyla ildeki pandemi hastanelerinin tamamı yeniden yataklı hasta kabulüne başladı.

A- A+

Coronavirüs salgınının gerilediği dönemde hasta sayısına bağlı olarak Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi, Servergazi Devlet Hastanesi, Tavas, Acıpayam, Buldan ve Çivril’deki devlet hastanelerinde yatan hasta sayısı sıfırlanmıştı. Alınan karar gereği de sadece Denizli Devlet Hastanesinde COVID-19 hastalarının yataklı tedavisi yapılıyordu.

Haberin DevamıReklam

Ancak eylül ayıyla birlikte hızlı bir yükselişe geçen salgın nedeniyle Denizli Devlet Hastanesinde ayrılan birimdeki yatakların tamamı doldu. Bunun üzerine önce Servergazi Devlet Hastanesi yataklı coronavirüs hastalarını kabule başladı. Daha sonra da salgın döneminde pandemi hastanesi ilan edilen PAÜ Hastanesi ile Tavas, Acıpayam, Buldan ve Çivril devlet hastaneleri yataklı hasta kabulüne açıldı.