27.03.2023, Pazartesi
11 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Şenay Nine, bağışlanan organıyla yaşatacak

Şenay Nine, bağışlanan organıyla yaşatacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 4 Nisan 2022 Pazartesi - 13:26Güncelleme: 4 Nisan 2022 Pazartesi - 13:30
Şenay Nine, bağışlanan organıyla yaşatacak

Denizli’de, tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen 73 yaşındaki Şenay Canbaz, bağışlanan karaciğeriyle organ nakli bekleyen bir hastaya hayat verdi.

Evinde fenalaşan ve 29 Mart’ta Denizli Devlet Hastanesi Acil Servisine getirilen Şenay Canbaz’ın beyin kanaması geçirdiği belirlendi. Nöroloji Yoğun Bakım Ünitesine alınan Canbaz, tüm çabalara rağmen 5 gün sonra hayatını kaybetti.

Denizli Devlet Hastanesi Organ Nakli Birimi yetkililerinin ailesiyle görüşmesi sonucu organ bağışı için izin alındı. Ardından İzmir Organ ve Doku Koordinasyon Merkezine bilgi verildi. Gelen ekip, Şenay Canbaz’ın karaciğerini alarak, bir hastaya nakledilmek üzere İzmir’e götürdü.

Haberin DevamıReklam

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, gerçekleşen organ bağışıyla bir hastanın daha hayata yeniden sımsıkı tutunabileceği bir fırsatı oluştuğunu belirterek, “Bildiğiniz gibi bazı hastalıkların tedavisi sadece organ nakli ile mümkün. Bu doğrultuda buradan bütün vatandaşlarımıza bir kez daha sesleniyorum. Organ bağışında bulunak, organ bekleyen hastalara yeni bir hayat verebilirsiniz. Organ bağışının artması için sağlık çalışanları olarak ilimizde özverili çalışmalar yürütüyoruz. Ben buradan vefatı sonrası organ bekleyen hastaya umut olan merhume Şenay Canbaz’a yüce Allah’tan rahmet, organ bağışında bulunan yüce gönüllü ve kederli ailesine baş sağlığı diliyorum” dedi.